Radni PiS nie chcą uczestniczyć w wyborze dyrektora szpitala w Grudziądzu

(DD)Zaktualizowano 
Szpital w Grudziądzu
Szpital w Grudziądzu Piotr Bilski
Radni PiS apelują, aby odstąpić od pomysłu przekształcenia grudziądzkiego szpitala w spółkę prawa handlowego. Prezydent zapowiada, że nie zrezygnuje z tego planu.

Podczas środowej sesji nadzwyczajnej radni przegłosowali skład komisji, która ma przeprowadzić konkurs na nowego dyrektora szpitala w Grudziądzu.

W składzie tym nie ma Andrzeja Guzowskiego, który proponowany był do niego jako przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala, ale nie mógł zostać zgłoszony, ponieważ nie uczestniczył w ostatnim posiedzeniu tej rady.

Z możliwości zgłoszenia do komisji konkursowej swojego reprezentanta zrezygnował klub radnych PiS. Jak oświadczył radny Sławomir Szymański, klub ten nie przyłoży ręki do wyboru nowego dyrektora, którego zadaniem ma być skomercjalizowanie szpitala, a w konsekwencji jego upadłość.

Radni PiS ocenili, że w ciągu ostatniego półrocza, pod rządami odwołanego niedawno dyrektora Piotra Drzymalskiego, sytuacja w szpitalu tylko się pogorszyła, a to jest dowodem na to, że pomysł przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego jest zły.

Zobacz także: Odwołano Piotra Drzymalskiego, dyrektora szpitala w Grudziądzu

Prezydent Maciej Glamowski odpowiedział, że z przekształcenia szpitala nie zrezygnuje, ponieważ jest to część większego planu, który ma umożliwić stworzenie budżetu na 2020 rok i normalne funkcjonowanie miasta oraz szpitala.

- Szpital musi mieć dyrektora. Jestem zdeterminowany szukać kandydata, który podoła wyzwaniom - powiedział prezydent.

Ponieważ PiS nie zglosił swojego kandydata do komisji konkursowej, jej skład zmniejszono z 7 do 6 osób.

Skład komisji powołanej do wyboru dyrektora szpitala w Grudziądzu:

  • Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, przewodniczący komisji,
  • Tomasz Szczechowski, skarbnik miasta,
  • dr n. med. Paweł Szymański, przewodniczący Rady Ordynatorów grudziądzkiego szpitala,
  • Róża Lewandowska przedstawiciel Klubu Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz,
  • Tomasz Smolarek przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej,
  • Paulina Piotrowicz z ratuszowego referatu nadzoru nad szpitalem jako przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala

polecane: Przeziębienie. Czy domowe sposoby mogą pomóc?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

cała nadzieja w kosiniaku-kamyszu, dzięciole i kukuzie.

żartowałam! ( ͡º ͜ʖ͡º)

P
POTOZŁO
19 września, 17:12, Doktor Alban:

No właśnie pis kręci lody ze szpitalami. Z powodu cięć wydatków na służbę zdrowia, rząd pis doprowadził do gwałtownego wzrostu zadłużenia szpitali w całej Polsce.

weź leki i połóż się spać. Dowiodłeś że internet dotarł pod najniższe strzechy. Palancie!

c
cibulkova.pl

Och, ach, pod jakże ogromnym jestem wrażeniem! "Przewodniczącym komisji jest Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. W jej skład wejdzie także Tomasz Szczechowski Skarbnik Miasta, ... , Róża Lewandowska, Tomasz Smolarek ... Przedstawicielem Rady Społecznej Szpitala będzie Paulina Piotrowicz z referatu Nadzoru nad Szpitalem." Same tuzy grudziądzkiej mądrości, inteligencji, POlotu, na czele z przewodniczącym. Himalaje wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania w służbie zdrowia, ekonomii, marketingu i co tam jeszcze potrzeba do takiej funkcji (poza rodowodem POKOmucha). Wystarczy popatrzeć, swoje walory i atuty mają wypisane na twarzach - tomasz smolarek, róża lewandowska..., sam kwiat elokwencji, erudycji, intelektualizmu.... Brakuje jeszcze napolskiego, kopkowskiego i paru innych super specjalistów od wyłaniania wszystkiego...

PS. Może przydałoby się, Panie redaktorze, wspomnieć coś o regulaminie działania tej zacnej komisji, bo takowy przecież musi być, chyba że tym regulaminem jest miłościwie nad nią panujący m. glamowski?! A tak na serio, to proszę tam zaglądnąć i przytoczyć, jakie wynagrodzenie należy się członkom komisji, bo przecież się należy. Nie są byle kim.

P
Pomyśl gościu, że
19 września, 09:35, Gość:

Nie chcą przykładać ręki... niech nie przykładają ale potem usta w ciup. Oni niczym Piłat umywają ręce , ale potem usta pełne frazesów. Niech się spakują i wio....!!!

Glamowski przejął zadłużony szpital i szuka najlepszych (nie tylko ekonomicznie najlepszych )rozwiązań. A ci zamiast pomóc to tylko narzekają, kontestują, próbują wywrócić swiat do góry nogami. Ważne , że dieta radnego leci do kasy.

I takie oto palanty, jak ty właśnie i tobie podobni, przez ostatnie lata wybierały w Grudziądzu radnych i prezydentów, a ci z kolei zgotowali miastu to, co mamy, tak, że nawet służalczy tvn nie może tego przemilczeć. POKOmuch POKOmuchem był, jest i zostanie, czyli głupek, złodziej i kombinator głupkiem, złodziejem i kombinatorem będzie zawsze... A tacy jak ty im w tym pomagają, choć wygląda, że jesteś jednym z nich, więc nie dziwota...

G
Gość
18 września, 22:27, Mieszkaniec Grudziądza:

ŻENADA!!!

1. Pan Nowak na bilbordach na senatora - w tle najbardziej zadłużony szpital w Polsce - jako wizytówka i chluba Pana dyrektora!?

2. Pan Glamowski jak dziecko we mgle szuka ...właśnie czego on szuka w naszym mieście?

3. Miasto jest bankrutem, a Pan prezydent nagradza Prezesów spółek miejskich pensjami jakby wczoraj trafił główną nagrodę w eurojackpot.

4. Holding - czy RIO kupi ten pożal się Boże ratunek dla uchwalenia budżetu na 2020 rok - może i tak, ale spółki miejskie tworzące holding będą tak zadłużone, że ratunkiem dla nich będzie już tylko sprzedaż za bezcen.

Smutne to wszystko, ale niestety prawdziwe.

19 września, 06:38, Inny mieszkaniec G.:

Ad 1. Zgadzam się całkowicie i mam nadzieję, że mieszkańcy pokażą panu Nowakowi miejsce w szeregu tak jak pokazali panu Sikorze. Wspolwinni katastrofy miasta powinni zniknąć z życia publicznego.

Ad 2. Nie wiem czego szuka, wiem, że został wybrany w wyborach na prezydenta. Był jeszcze drugi kandydat, ale dał sobie przykleić łatkę pisu i poległ na własne życzenie. Szkoda, bo mógł stworzyć wizerunek człowieka zgody, a nie figurki partii bezprawia i niesprawiedliwości.

Ad 3. Niestety. Sny o potędze obróciły już niektóre państwa w proch, a co dopiero 90 tysięczne miasto. Nie wiem czy da się z tego wyjść, ale to jest obecnie jedyna szansa.

Ad 4. Nie do końca. Jak masz dług na mieszkanie, to nie oznacza wcale, że chcesz je sprzedać a bezcen. Chcesz po prostu mieszkać i płacić raty. Tak samo jest z miastem. GHK będzie zadłużony na 300 mln, to prawda, ale miasto będzie co rok spłacać te 20 mln raty i będzie ok. I za 20 lat wyjdziemy z dołka w który wpedzili nad panowie M, N i S.

O cię diabli, aleś ty mądry, yntelygentny i oczytany! Gdzieś się gościu dotąd podziewał z twoim kapitałem intelektualnym? Ujawniaj się i to szybko, bo na rzecznika glamoś niebawem ma nowych twarzy szukać. Do tvn-u też komentatora z Grudziądza szukają... Już CV zacznij pisać!

G
Gość
19 września, 17:12, Doktor Alban:

No właśnie pis kręci lody ze szpitalami. Z powodu cięć wydatków na służbę zdrowia, rząd pis doprowadził do gwałtownego wzrostu zadłużenia szpitali w całej Polsce.

W tym przypadku jestem za tym aby broń Boże w Grudziądzu nie likwidowano oddziału psychiatrycznego.

G
Gość
19 września, 6:52, Gość:

Wystarczy lekarzom obniżyć pensje o 5tys co da 500000 miesięcznie 6 min rocznie

Proponuję wszystkimi mieszkańcom Grudziądza obniżyć pensje i przekazać na ratowanie szpitala, przecież to wspólne dobro. A może Pan taki wspaniałomyślny i przekaże całą swoją wypłatę.

D
Doktor Alban

No właśnie pis kręci lody ze szpitalami. Z powodu cięć wydatków na służbę zdrowia, rząd pis doprowadził do gwałtownego wzrostu zadłużenia szpitali w całej Polsce.

G
Gość

Juz sawicka mowila ze bedziemy LODY krecic ze szpitalami. Zadluzyc max i sprywatyzowac.

A glupi grudziadzanie nadal beda glosowali na przekretasow z pelo albo komuchow???? Slow brak. Jak cmy do lampy.

G
Gość

Roza Lewandowska niech zajmie sie balaganem w Lebie ,w ktorym przebywaja tylko nieroby z ZNP tzn jej przyjaciele znajomi i rodzina .Oblozenie pelne . Od zawsze niema tu wolnych miejsc, wtej chwili tez.Tak Glamowski i porzednicy rozpieprzaja miejski majatek.

I
Inżynier z WZU
19 września, 9:35, Gość:

Nie chcą przykładać ręki... niech nie przykładają ale potem usta w ciup. Oni niczym Piłat umywają ręce , ale potem usta pełne frazesów. Niech się spakują i wio....!!!

Glamowski przejął zadłużony szpital i szuka najlepszych (nie tylko ekonomicznie najlepszych )rozwiązań. A ci zamiast pomóc to tylko narzekają, kontestują, próbują wywrócić swiat do góry nogami. Ważne , że dieta radnego leci do kasy.

19 września, 11:36, Gość:

Glamowski niszczy spółki miejskie tworząc z nich holding (niby na ratowanie szpitala). Chodzi mu o jedno, wyniszczyć konkurencje dla "swoich" firm z Gdańska by przejęły pałeczkę usług świadczonych dla miasta. Szpital jest po prostu nie do uratowania, a durnie stoją murem za PO bo są takimi samymi złodziejami i kłamcami! Miasto Grudziądz upadło!

Ale głupi wpis!

Jeśli szpital jest nie do uratowania i PO źle robi ratując go, to co by zrobił pis? Zlikwidował szpital w Grudziądzu?

Dzięki za informację! Pis - NIGDY!

n
no halko
19 września, 5:53, nie głosuję na PIS:

Czy dobrze kumam Pisowcy nie chcą władzy W Grudziądzu. Coś mi tu śmierdzi. PIS chyba zapomina o słyżbie zdrowia w całym kraju. Żenada

Tylko Dojnej krowy czytaj Dobrej zmiany tam nie wpuścić

G
Gość
19 września, 9:35, Gość:

Nie chcą przykładać ręki... niech nie przykładają ale potem usta w ciup. Oni niczym Piłat umywają ręce , ale potem usta pełne frazesów. Niech się spakują i wio....!!!

Glamowski przejął zadłużony szpital i szuka najlepszych (nie tylko ekonomicznie najlepszych )rozwiązań. A ci zamiast pomóc to tylko narzekają, kontestują, próbują wywrócić swiat do góry nogami. Ważne , że dieta radnego leci do kasy.

Glamowski niszczy spółki miejskie tworząc z nich holding (niby na ratowanie szpitala). Chodzi mu o jedno, wyniszczyć konkurencje dla "swoich" firm z Gdańska by przejęły pałeczkę usług świadczonych dla miasta. Szpital jest po prostu nie do uratowania, a durnie stoją murem za PO bo są takimi samymi złodziejami i kłamcami! Miasto Grudziądz upadło!

G
Gość
18 września, 22:04, Gość:

Dlaczego w komisji nie ma Pana Kopkowskiego ?

Bo siedzi w McDonaldzie :)

G
Gość

Nie chcą przykładać ręki... niech nie przykładają ale potem usta w ciup. Oni niczym Piłat umywają ręce , ale potem usta pełne frazesów. Niech się spakują i wio....!!!

Glamowski przejął zadłużony szpital i szuka najlepszych (nie tylko ekonomicznie najlepszych )rozwiązań. A ci zamiast pomóc to tylko narzekają, kontestują, próbują wywrócić swiat do góry nogami. Ważne , że dieta radnego leci do kasy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3