https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radziejów Stary ratusz w nowej roli

Stary ratusz w Radziejowie
Stary ratusz w Radziejowie
Radziejów rozpoczyna realizację programu rewitalizacji miasta. Na ten cel miasto otrzymało wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego. Zwrot poniesionych kosztów może sięgnąć nawet 85 procent. W piątek podpisanie umowy z wykonawcą robót.

Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego nowy wygląd zyska miejski budynek przy Rynku w Radziejowie, znany jako dawny ratusz. .

Program rewitalizacji przyjęty został przez radnych kilka lat temu, przez ten czas był modyfikowany, przystosowany do aktualnych wymogów stawianych przez Urząd Marszałkowski. Jutro burmistrz Sławomir Bykowski podpisze umowę z włocławską firmą Lux-Dom na wykonanie robót budowlanych. Jeszcze w tym roku powinna być wykonana elewacja i dach, reszta do końca następnego.

Modernizacja tej nieruchomości pozwoli na utworzenie nowoczesnego punktu radziejowskiego centrum przedsiębiorczości. Znajdzie się też miejsce dla różnych innych organizacji i instytucji społecznych. Koszt przebudowy to około 1 milion złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska