Red Devils Ladies Chojnice z brązowymi medalami

Monika Smól
Monika Smól
Red Devils Ladies Chojnice wygrały mecz o 3. miejsce XI Mistrzostw Polski Kobiet w beach soccerze. Do domu wróciły z brązowymi krążkami.

Zawody trwały od czwartku do soboty. Red Devils Ladies spotkały się w meczu o 3. miejsce z zespołem, który zdołały wcześniej pokonać w fazie grupowej - z Sokołem Kolbuszowa Dolna.

W spotkanie lepiej weszły rywalki „Czerwonych Diablic”, które już w pierwszej minucie zdołały strzelić bramkę. Jednak końcówka pierwszej połowy należała do chojniczan.

- W ósmej minucie do wyrównania doprowadziła Agnieszka Szultka, a chwilę później ta sama zawodniczka wyprowadziła zespół Red Devils Ladies na prowadzenie - relacjonują w klubie. - Tuż przed przerwą na 3:1 wynik podwyższyła Marta Stasiulewicz. W szesnastej minucie czwartego gola dołożyła jeszcze Laura Krupienko i już do ostatniego gwizdka korzystny dla zespołu z Chojnic wynik nie był zagrożony.

„Czerwone Diablice” wróciły do domu z kolejnym już medalem krajowego czempionatu. - W 2009 roku chojniczanki zdobyły wicemistrzostwo Polski, a dwa lata później - w 2011 roku - sięgnęły po tytuł Mistrza Polski - mówi Marcin Synoradzki, manager Red Ladies Chojnice. - Jednak wtedy grało pięć drużyn, teraz jest ich dwanaście. Przypomnijmy, przed rokiem zespół uplasował się na czwartej pozycji. Jest więc progres, mimo iż cały turniej dziewczyny rozegrały w dziewięcioosobowym składzie - z powodu kontuzji.

Przypomnijmy, kobieca drużyna zmaga się w rozgrywkach plażowych od 2009 roku. - Brązowy medal Red Devils Ladies to dla nas wielka radość, ponieważ grały naprawdę dobre zespoły - podkreśla Marcin Synoradzki.

W chojnickim zespole występują młode zawodniczki. Największym doświadczeniem pochwalić mogą się Irmina Kaproń Ollik oraz Magda Szpera, które na piasku rywalizują od 2008 roku.