Rewelacyjny bilans Elany Toruń w sparingach. Kolejne zwycięstwo, a liga za pasem

W jednym ze sparingów Elana pokonała 2:0 II-ligowego rywala Olimpię Grudziądz
W jednym ze sparingów Elana pokonała 2:0 II-ligowego rywala Olimpię Grudziądz Grzegorz Olkowski
Elana Toruń wygraną 2:0 z Unią Janikowo zakończyła serię sparingów przed wiosną w II lidze. Torunianie wygrali dziesięć z jedenastu spotkań testowych.

Elana Toruń - Unia Janikowo 2:0 (1:0)
Bramki: Filip Kozłowski (27), Bartosz Boniecki (77)
ELANA: (I połowa) Mrozek - Lenkiewicz, Felsch, Dobosz, Górka - Kościelniak, Kryszak, Stefanowicz, Buławski - Stryjewski, Kozłowski. (II połowa) Nowak - Andrzejewski, Felsch, Onsorge, Dobosz - Buławski, Lenartowski, Zagórski, Nowicki - Ciechański, Maj.

Na tydzień przed pierwszym meczem o punkty w Rybniku trener Rafał Górak dał pograć dziewiętnastu piłkarzom. Przed przerwą wynik otworzył Filip Kozłowski, który wykorzystał błąd bramkarza Unii przy wyprowadzeniu piłki. Po przerwie podwyższył Bartosz Boniecki strzałem z dystansu.

Tym samym Elana zakończyła testy przed startem rundy wiosennej. Bilans jest imponujący: dziesięć zwycięstw i jedyna porażka z I-ligowym ŁKS Łódź (bilans goli 37:5). Dobrze prezentowała się zwłaszcza defensywa, która w siedmiu ostatnich sparingach nie straciła gola.

Wyniki: 3:1 z Ursusem Warszawa, 8:0 z Pomorzaninem Toruń, 0:1 z ŁKS Łódź, 5:3 z Centrą Ostrów, 3:0 z Sokołem Kleczew, 2:0 z Jarotą Jarocin, 1:0 z KKS Kalisz, 6:0 z Chemikiem Bydgoszcz, 5:0 z Górnikiem Konin, 2:0 z Olimpią Grudziądz.