Rezerwy Artego Bydgoszcz w I lidze centralnej

as
Paulina Kuras (jasny strój) była drugą najskuteczniejszą zawodniczką rezerw Artego w meczu z Hitem. Archiwum
Juniorki, podopieczne trenera Piotra Kulpekszy pokonały w niedzielę Ślęzę Wrocław i z dwoma zwycięstwami w turnieju finałowym w Kobylnicy awansowały do I ligi centralnej.

W 1. dniu Artego XX LO pokonało miejscowego Hita. To był ważny sukces, bo z gospodyniami zawsze gra się ciężko. Nie inaczej było w piątek. Artego długo nie mogło przełamać rywalek, jeszcze na 2 minuty przed końcem przegrywało 5 punktami (61:56). Potem trio Kuras - Faleńczyk - Rudzińska zdobyło 14 pkt., a gospodynie tylko 1 i wygrana stała się faktem.

Hit Kobylnica - Artego XX LO Bydgoszcz 62:69 (16:13, 15:18, 19:16, 12:22)

HIT (najwięcej): Niezgoda 14, 9 zb., Jagodzińska 13 (2), Klimowska 12 (3), 6 as., Baryło 8 oraz (byłe zawodniczki Artego): Płaczkiewicz 5, Klomfas 2.
ARTEGO: Faleńczyk 20, Kuras 16, 9 zb., 7 as., 5 prz., Rudzińska 11 (3), 6 zb., Szybała 7 (1), Palacz 7 (1), Jastrzębska 2, Pytlarczyk 2, Cilińdź 2, Putkamer 2, Ussorowska 0, Szarecka 0.

W drugim meczu JAS-FBG Sosnowiec pokonał Ślęzę Wrocław 79:72.

W sobotę bydgoszczanki mogły przypieczętować awans. Niestety, 1 punktem uległy JAS-FBG Sosnowiec. Cały mecz toczył się przy lekkiej przewadze sosnowiczanek, które grały skuteczniej (40% z gry przy zaledwie 27% Artego) i lepiej zbierały (52-37). W połowie 4. kwarty wydawało się, że jest po zawodach, bo rywalki prowadziły coraz wyraźniej, a na niespełna 2 minuty przed końcem nawet 11 pkt. (62:51).

I znów nastąpił zryw Artego. Agresywna obrona na całym boisku wymuszała straty (aż 25) JAS-FBG i faule (za 5 zeszły 3 zawodniczki), a Kuras (6 pkt) i Faleńczyk (6) zmniejszały szybko straty. Na pół minuty przed końcem właśnie Kuras trafiła z faulem na 64:63. Niestety, spudłowała rzut wolny. Piłkę zebrała Szybała, ale Rudzińska nie trafiła z dystansu. Po stracie Deko rzut za 2 oddała jeszcze Faleńczyk, ale nie trafiła.

W drugim meczu Hit ograł Ślęzę 70:68.

JAS-FBG Sosnowiec - Artego XX LO Bydgoszcz 64:63 (12:11, 21:17, 10:11, 21:24)

JAS-FGB (najwięcej): Deko 14 (2), Szelwicka 12, 15 zb., Stawowska 11 (1), 9 zb., 4 as., Kosałka 11, Rutkowska 10.
ARTEGO: Faleńczyk 17 (1), 6 zb., Kuras 15, 4 as., Palacz 13 (3), Rudzińska 6 (2), Szybała 4, 8 zb., Jastrzębska 4, 6 zb., Cilińdź 4, Pytlarczyk 0, Putkamer 0, Ussorowska 0.

Przy wygranej z Hitem i nikłej porażce z JAS-FBG bydgoszczankom wystarczyło wygrać w niedzielę ze Ślęzą, aby awansować. I sztuki tej dokonały. Mecz był jednak nerwowy, toczył się falami. Nasze zaczęły od 10:24, potem prowadziły 38:35, 50:43, 58:54, by w 33. min przegrywać 60:67! Jak zwykle jednak Artego podgoniło w końcówce. Świetna gra duetu Kuras - Faleńczyk sprawiła, że końcówkę wygrało aż 17:4 i cały mecz bardzo wyraźnie.

Sensacyjnie zakończyło się drugie spotkanie. Hit pokonał JAS-FBG 63:58 w małej tabeli 3 drużyn z dwoma zwycięstwami (-2 pkt) wyprzedził sosnowiczanki (-4), a najlepsze było Artego XX LO (+6).

Artego XX LO Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 91:78 (20:28, 21:11, 19:23, 31:16

ARTEGO: Kuras 29 (2), 7 zb., 6 as., 5 prz., Faleńczyk 17, 5 zb., Szybała 17 (2), Cilińdź 5, Jastrzębska 2 oraz Ussorowska 9, Rudzińska 6 (2), 5 zb., Putkamer 6, Szarecka 0.
ŚLĘZA: Mićków 29 (5), Łata 17, Bączkowska 8, Włodarczyk 7