Rezerwy Pałacu Bydgoszcz przywiozły jeden punkt z Poznania

Siatkarki z Bydgoszczy po 2. kolejkach mają na koncie 4 punkty
Siatkarki z Bydgoszczy po 2. kolejkach mają na koncie 4 punkty Sławomir Wojciechowski
Po bardzo emocjonującym meczu 2. kolejki II ligi (grupa 1.) Energetyk Poznań pokonał Pałac II Bydgoszcz 3:2.

Energetyk Poznań - Pałac II Bydgoszcz 3:2 (26,-27, 20,-14, 13)
PAŁAC II: Torbusińska, Szostak, Fojucik, Ciesiulewicz, Dybek, Bączyńska, Walczak (libero) oraz Marciniak, Kiełpińska, Kuczko.

Bardzo emocjonujący mecz rozegrały wczoraj siatkarki z Poznania i Bydgoszczy. Trwał on dwie godziny i 18 minut. Już pierwsze dwa sety dostarczyły sporą dawkę emocji. Zakończyły się one grą na przewagi. Pałacanki przegrywały 0:1 i 1:2, ale potrafiły odrabiać straty. Spotkanie rozstrzygnął dodatkowy set, w którym minimalnie lepsze był bardziej doświadczone rywalki.
- Dla kibiców mecz na pewno był znakomitym widowiskiem- uważa trener Pałacu II Maciej Kromrych. - Mnie ten jeden punkt cieszy, chociaż mogliśmy wygrać. Tie-break długo układał się po naszej myśli. Prowadziliśmy 8:4 i 10:7, ale w końcówce lepsze okazały się rywalki. Zadowolony jestem też z postawy drużyny, bo na trudnym terenie w Poznaniu pokazała charakter. I walczyła do końca.

Inne wyniki 2. kolejki: Zawisza Sulechów - Joker/Mekro Świecie 3:1 (23,-24,21, 17), Orzeł Malbork - UKS Murowana Goślina 3:2 (-23,-21,23,24,14), Piast Szczecin - SMS Police 3:0 (11, 11, 11). Pauza - Orzeł Elbląg.

1. Piast Netto Szczecin 2 6 6:0
2. Zawisza Sulechów 2 6 6:1
3. Pałac II Bydgoszcz 2 4 5:3
4. E.Leclerc Orzeł Elbląg 1 3 3:1
5. Energetyk Poznań 2 2 4:5
6. Orzeł Malbork 2 2 3:5
7. UKS Murowana Goślina 2 1 2:6
8. Joker/Mekro Świecie 1 0 1:3