Rodzice walczą o XII LO! - Nie przenoście nam szkoły - mówią

(tede)Zaktualizowano 
Fot. TEDE
Rodzice młodzieży uczącej się w XII LO w Bydgoszczy są w szoku! W czwartek dowiedzieli się oficjalnie o pomyśle władz miasta, które chce przenieść szkołę na Osową Górę. - To bez sensu, by nasze dzieci za jakiś czas musiały dojeżdżać, zamiast na Bartodzieje, na Osową Górę - mówią.

www.pomorska.pl/bydgoszcz

Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz

Dziś (21 maja) o godz. 18.00 grupa reprezentująca rodziców uczniów spotkała się przed budynkiem XII LO przy ul. Kijowskiej 7, by porozmawiać o problemie. Mają nadzieję, że ich argumenty w obronie tej lokalizacji szkoły mają szansę dotrzeć do radnych Bydgoszczy, którzy w środę (26 maja) mają głosować za przeniesieniem szkoły na Osową Górę. Do przeniesienia ma dojść w roku szkolnym 2011/2012.

Rodzice uczniów boją się, że przeniesienie szkoły z Bartodziejów 12 kilometrów dalej może być początkiem likwidacji placówki. - Nieinformowanie rodziców o zamiarach władz miasta to kpina - uważają.

"Sposób przedstawienia sprawy rodzicom uważamy za karygodny i wyrażający brak szacunku dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Jest przecież wiele innych rozwiązań" - czytamy w piśmie skierowanym do Jana Szopińskiego, radnego Klubu Lewica w sejmiku województwa.

Protestujący mają nadzieję, że ich argumenty dotrą do radnych.

Do sprawy wrócimy.

Zachęcamy do dyskusji na forum.
Udostępnij

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
Werka226

Ja uważam że to bardzo dobry pomysł że liceum ogólnokształcące nr. 12 zostanie przeniesione na ul. Puszczykową 11 na Osowej Górze. Jest to bardzo ładna szkoła. Niedawno dobudowali do tej starej nową szkołę i po prostu jest piękna. Jest duża sala gimnastyczna... Jest boisko ze sztuczną trawą do gry w piłkę i specjalna droga do biegów. Wiem to bo się tam uczę. Czeka mnie teraz ostatni rok nauki w tym gimnazjum. Mam do szkoły 5 min. więc do liceum będę m miała tyle samo drogi. Jest super atmosfera, winda dla niepełnosprawnych i szatnia schodami na dół. Duże sale lekcyjne a także kamery. Osowa Góra to jest bardzo ładny kawałek Bydgoszczy. Jest las i taka cisza... A w mieście wciąż hałas. Jak to fajnie brzmi... Szkoła Podstawowa nr. 40, Gimnazjum nr. 31 i Liceum Ogólnokształcące nr. 12 Super!!!! I tak wcześniej czy później ta szkoła będzie u nas, więc nie protestujcie bo i tak to nic nie da.

G
Gość

*

~Bydgoszczanka~

Ja w sprawie likwidacji szkół. Jak pół mojego osiedla, chodziłam kiedyś do SP 59, która kilka lat temu mieściła się jeszcze w budynku XII LO a potem pod pretekstem niżu demograficznego została wygaszona, czyli zlikwidowana. Przez to zamknięcie podstawówki będę musiała zaprowadzać mojego syna do szkoły o wiele dalej, co mi zajmie o wiele więcej czasu rano przed pracą. Przecież niż się kiedyś odbije!!! I co - kto da wtedy pieniądze na ponowne otworzenie szkoły?

Ja w ogóle jestem przerażona kolejnymi likwidacjami kolejnych szkół przez Dombrowicza i jego ekipę w mieście na przestrzeni kilku ostatnich lat ich kadencji.

Wielka szkoła z tradycjami i dużym naborem, czyli - Copernicanum (popularna kolejówka) - zlikwidowane.
Odzieżówka - zlikwidowana.
Szkoła przy ul. Fredry - przeznaczona do likwidacji.
XII LO - będzie przerzucone na Osową Górę, czyli dla mieszkańców Bartodziejów zostanie praktycznie zlikwidowane, no bo go nie będzie.
Szkoła podstawowa przy Baczyńskiego - do połączenia z gimnazjum przy Baczyńskiego, czyli pracę straci co najmniej kilkanaście osób z administracji, obsługi i grona pedagogicznego, jakby mało w naszym kraju bezrobocia było.
CKU nr 1 dla Dorosłych - zlikwidowane.
CKU nr 2 dla Dorosłych - przeznaczone do likwidacji.
Szkolnictwo zawodowe jest w Bydgoszczy totalnie zarżnięte, te nieliczne szkoły zawodowe, które się ostały drżą, aby ktoś znowu nie wpadł na genialny pomysł, aby je zamknąć.

Dombrowicz i jego ekipa pod pretekstem niżu demograficznego ZARZYNAJĄ W BYDGOSZCZY CAŁĄ OŚWIATĘ PUBLICZNĄ!!!!
Samorządowcy!!!! Ludzie!!!! Nie każdego stać na opłacanie dziecku prywatnych szkół!!!!

Zresztą w prywatnych szkołach uczą zgodnie z zasadą "płacę i wymagam", ja nie wierzę w dobre umiejętności i wychowanie bogatych rozpuszczonych dzieciaków, których nikt przecież w prawach ucznia nie zawiesi, bo to są żywe pieniądze i strata dla szkoły, prywatne szkoły wcale nie są takie fajne, moim zdaniem to jest snobizm i wylęgarnia cwaniactwa, bo dzieci dobrze wiedzą, że nie mogą nie zdać, skoro ich rodzice słono za naukę płacą.

Te wszystkie połączone szkoły, te wielkie szumnie zwane zespoły szkół, te molochy z licznymi klasami, zamiast tworzyć małe kameralne osiedlowe szkoły, gdzie łatwiej jest kontrolować dzieci, BO SIĘ JE ZNA Z IMIENIA I Z NAZWISKA, to tworzy się przepełnione klasy, to nie jest dobre dla dzieci.

Dlaczego likwiduje się szkoły, zamiast tworzyć przyjazne dzieciom małe klasy w szkołach publicznych?
Dlaczego Dombrowicz i jego ekipa likwidują kolejne osiedlowe szkoły ale pozwalają na otwieranie osiedlowych marketów?
Dlaczego moje dziecko zamiast pójść do XII LO, które ma blisko będzie musiało zap... 60 minut autobusem na Osową Górę, 13 kilometrów dalej?
Dlaczego ten Dombrowicz w ogóle jeszcze jest prezydentem naszego miasta?

G
Gość

"dyr na puszczykowej szantażowana i wzywana na dywanik do dombrowicza za pppodpisanie umowy z prywatnym liceum"-no to są już kpiny

F
F.
W dniu 24.05.2010 o 22:20, Gość napisał:

Dombrowicza i całą tą Radę Miasta , Tuska i całe PO trzeba unicestwicZgadzam się z tą opinią.Należy zaliczyć do nich także władze wod-kanu z członiekiem lub sympatykiem PO prezesem St. Drzewieckim i jego kliką w tej firmie.Przed czterema laty Dombrowicz zapowiadał ,że to już koniec podwyżek wody i ścieków ,tymczasem są coroczne podwyżki. Pomimo ,że mamy najwyższe ceny w kraju ,ostatnio zmienił zdanie i POnoć nadal będą nam dowalać podwyżkami a jakoś wody coraz gorsza .Oni uważają nas za deb***i wmawiając ,że jest lepsza od żródlanej. Dombrowicz ze St. Drzewieckim świetnie się bawią naszym kosztem ,trzymając się za rączki.
a
anonimek

oj chba wiecej osób trzeba by było tam dopisac,ale popieram.

U
Uczeń Id

No tak, wypowiadają się tutaj ludzie co nas totalnie nie rozumieją i nie zdziwiłbym się jakby to były podstawione osoby czy to przez Pana "s"ajne czy przez panią "ś"migielską. Celowo mała literka bo moim zdaniem nie zasługują oni na żaden szacunek. Naprawdę nie rozumiem jak można poinformować uczniów o przeniesieniu szkoły po roku nauczania i do tego kilka dni przed zebraniem rady miasta. Zrobiliśmy tyle ile mogliśmy bo więcej się nie dało. Zresztą gdyby nie prasa to na pewno byśmy się dowiedzieli o tym pod koniec 2 liceum. Mówię tak bo jestem z rocznika 93. Pani dyrektor od siedmiu boleści się znalazła. Nie wyobrażam sobie dojazdu na te odludzie ! Pomyślcie mam na 8 godzinie, 1,5h jazdy to daje pobudke o 6 rano ! Potem siedzenie kilka godzin w szkole i znowu 1,5h jazdy. W najlepszym wypadku ok. 17 godziny w domu będę. A w zime to już w ogóle sobie tego nie wyobrażam. Wracam do domu i już ciemno. Jak tu przygotowywać się do matury ?!

Ktoś wspomniał tu o poziomie XII. Jeśli ktoś nie chodził to nie wie. Oczywiście z I czy II nie ma co porównywać ale swój poziom XII utrzymuje i na pewno nie są na ostatnim miejscu. Tłumaczenie że jest to spowodowane niżem demograficznym jest dla mnie kolejną tępotą pana "s"ajny.

Postawcie się w naszej sytuacji. Przychodzicie do szkoły z wielkimi nadziejami i chęciami. Uczycie się jeden rok i jesteście bardzo zadowoleni. Macie bardzo ładny dojazd tramwajem pod samą szkołe. Aż tu nagle pod koniec I klasy dowiadujecie się że szkołe przenoszą na drugą część miasta. Pierwsze co to rzuca się na myśl uciekać z tego bagna a tu się dowiadujesz że nie ma nigdzie miejsca i że nigdzie już nie przyjmują. My jesteśmy ludźmi do jasnej anielki !

Mam nadzieje że przemówi to do umysłu niektórym matołom ..

a
antoni

Nie wiem, na jakie rankingi powołuje się powyższa osoba, ale wiem jedno - szkoła to nie tylko budynek. Szkołę tworzą ludzie. Jeśli w gimnazjum nie szło, trudno, ale ludzie mądrzeją i taka szkoła jak XII daje im szansę wyjść na ludzi. Nie ma jednak sensu mówić o ratowaniu szkoły, jeśli sami jej uczniowie nie potrafią jej bronić i pod jej adresem wypowiadają niefajne rzeczy. W sumie - mówią o sobie. Smutne - nawet świnia nie robi w swoje legowisko...

a
antoni
W dniu 25.05.2010 o 08:20, ~gosia~ napisał:

nie dziwię się szkoła na ostatnim miejscu w rankingach to o czym świadczy, przyjmowani są uczniowie którzy nigdzie się nie dostali z ocenami słabymi

~EWA~
W dniu 24.05.2010 o 10:35, Paulina Kula napisał:

Witam,ukończyłam to liceum-poziom jest dobry bo po ukonczonej maturze bez problemu dostałam się na studia dzienne. Pomysł przenoszenia szkoły na drugi koniec miasta wydaje się być nielogiczny. Dwa lata temu udało się uniknąć likwidacji XII LO a teraz przeniesienie? Myślę, że to będzie ogromne utrudnienie i to nie tylko dla samych uczniów.


NO TAK CIEKAWE DO JAKIEJ PEWNIE PRYWATNEJ OGÓLNIE XII na ostatnim miejscu w rankingach w kuj pom uczniowie są słabi już po przyjęciach widać jaki poziom reprezentują
~gosia~

nie dziwię się szkoła na ostatnim miejscu w rankingach to o czym świadczy, przyjmowani są uczniowie którzy nigdzie się nie dostali z ocenami słabymi

N
Nie Kinga

Chyba „pedagożka” częściowo napisała o mnie, „myśląc”, że się podszywam pod Kingę. Ale jak to ma w zwyczaju ― myliła się, jak zawsze zresztą, no bo za mądre toto nie jest.

Od kiedy jesteś taki wrażliwy Tak się zastanawiam… to jest pytanie? Bo niby słówko pytające jest, ale ta kropka mnie zmyliła. Jak pani (celowo od małej) gada, to ciężko zrozumieć ten bełkot, widzę, że w mowie pisanej jest równie źle.

Miałeś tyle okazji aby odejść z tej "niebezpiecznej "szkoły i jakoś nie skorzystałś z tego. a szkoda.No miałem wiele okazji na opuszczenie tej szkoły i nie skorzystałem, nie zaprzeczam. Wiem, że jak pani będzie miała okazję, aby mnie wyrzucić, to na pewno skorzysta. Dla pani szkoda, mniej pracy, prawda? Sporo mniej udawania, że się próbuje rozwiązywać problemy. Beze mnie byłoby więcej próżnowania. Jak to na „pedagożkę” przystało, nicnierobienie, to ulubione zajęcie. Od razu po tym jest wypisywanie bzdur na forach i czepianie się wszystkiego, co się da.

Ciesz się,że możesz do tej szkoły chodzić , bo do innej nie masz szans OK, od teraz się cieszę, dzięki za radę. Teraz przejrzałem na oczy. Czyli, że „dwunastka jest najgorsza i tylko do niej mam szanse(?). Aha…

To ,że odpadł kawałek sufitu to prawda, ale znając Ciebie nie ma to jak dokopać leżącemu Próbuję zrozumieć ten zawiły tok rozumowania, ale nie łapię tego zdania. Proszę zwrócić uwagę jak się używa spójnika ale, bo w tym zdaniu bynajmniej nie pasuje. Nie wiem czy ta szkoła leży, czy to przeze mnie odpadł kawałek sufitu (znając mnie)…

Zawsze Tobie to dobrze wychodziło. Choćby jeden przykład?

Jeszcze jedno, w dupi℮ to mam czy tę szkołę zamkną, przeniosą, czy pozostanie tak jak jest. Mnie to nie dotyczy. Więc się nie cieszę ani nie płaczę, że ją przeniosą/zamkną ― jest mi to obojętne. Interesuje mnie to tyle, co zeszłoroczny śnieg.

G
Gość

Dombrowicza i całą tą Radę Miasta , Tuska i całe PO trzeba unicestwic

1111111111
W dniu 22.05.2010 o 22:52, Kinga napisał:

Jeśli chodzi o mnie to bardzo dobrze. Po ostatnim incydencie, który miał miejsce na konkursie boje się chodzić do tej szkoły. Podczas konkursu tynk z sufitu spadł na nasze ławki. Ta szkoła bezpieczna nie jest. Jedna wielka ruina.Od kiedy jesteś taki wrażliwy.Miałeś tyle okazji aby odejść z tej "niebezpiecznej "szkoły i jakoś nie skorzystałś z tego. a szkoda. Nie mógłbyś już więcej mącić i poza tym kto zgodziłby się na ucznia z taką przeszłością. Ciesz się,że możesz do tej szkoły chodzić , bo do innej nie masz szans.To ,że odpadł kawałek sufitu to prawda, ale znając Ciebie nie ma to jak dokopać leżącemu. Zawsze Tobie to dobrze wychodziło.
P
Paulina Kula

Witam,
ukończyłam to liceum-poziom jest dobry bo po ukonczonej maturze bez problemu dostałam się na studia dzienne. Pomysł przenoszenia szkoły na drugi koniec miasta wydaje się być nielogiczny. Dwa lata temu udało się uniknąć likwidacji XII LO a teraz przeniesienie? Myślę, że to będzie ogromne utrudnienie i to nie tylko dla samych uczniów.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3