Nie tylko turyści na rowerach chętnie zaglądają do Ciecho-cinka, gdzie są już w niektórych miejscach bezpieczne ścieżki rowerowe. Także wielu mieszkańców korzysta z cichego jednośladu, by przemieszczać się po mieście. O łatwy dostęp do rowerów dbają także sanatoria i pensjonaty, bowiem wielu kuracjuszy i gości hotelowych pyta o możliwość wypożyczenia roweru na przejażdżki.
W mieście jest już trochę ścieżek rowerowych, zarówno budowanych z inicjatywy samorządu, jak i w ramach Związku Gmin Ziemi Kujawskiej. Niebawem pojawi się kolejna wygodna i atrakcyjna trasa dla rowerzystów. Będzie biegła po zmodernizowanym wale przeciwpowodziowym, konkretnie na utwardzonej drodze technologicznej zlokalizowanej na koronie wału.
- Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który jest inwestorem prac na wale widzi taki rowerowy trakt od wysokości ul. Mickiewicza do Siarzewa, konkretnie do drogi nr 266 w kierunku Nieszawy. Tam trakt rowerowy mógłby się połączyć z istniejącą ścieżka dla rowerzystów - tłumaczy burmistrz Leszek Dzierżewicz. Nie ukrywa, że zabiega o to, by nieco trasę na wale przedłużyć. - Mogłaby się rozpoczynać na wysokości ulicy Traugutta. Rozmawiamy o tym z inwestorem - mówi.
Są pieniądze na przebudowę Polonii. Tak będzie wyglądał nowy stadion!
Niezależnie od traktu rowerowego na wale są w mieście plany budowy ścieżki rowerowej od ul. Jana Pawła II, przez ul. Sportową, obok tężnią nr 2 i 3, na wale wstecznym i dalej wzdłuż ulic Solnej i Wiślanej do wału nad Wisłą. Planuje się też ścieżkę wzdłuż ulicy Lip-nowskiej i połączenie jej z istniejącą ścieżką wzdłuż ulicy 700-lecia.
INFO Z POLSKI odc.10 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.