Rozświetlone Młyny Rothera i koncert na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia]

sier
W piątek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się mapping - audiowizualny pokaz na Młynach Rothera. Dzięki niemu bydgoszczanie mogli dowiedzieć się, co powstanie w młynach po ich rewitalizacji. Kulminacją piątkowych atrakcji był koncert Doroty Miśkiewicz - wokalistki jazzowej, skrzypaczki, kompozytorki, autorki tekstów piosenek, córki saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza. Z kolei w sobotę i niedzielę bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć młyny od środka.Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. W spichrzu zbożowym miasto zrealizuje projekt „Park kultury”. Na jego realizację uzyskano 15 mln unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakłada on prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne wraz z zakupem niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno – edukacyjnej sprzętu i wyposażenia. Jedna ze stref ma obejmować „Ogrody Wody. Stany Skupienia”. W spichrzu mącznym zrealizowane zostaną inne projekty, które mają między innymi wzmocnić turystyczny potencjał miasta np. ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji. Będzie stanowił zaplecze dla obsługi tramwaju wodnego. Budynek młyna (łączący oba spichrza) będzie pełnił między innymi funkcję klatki schodowej. Zaplanowano w nim umieszczenie wind. Na jego szczycie znajdzie się taras widokowy.Projekt budowlany zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które dostaną się na niego za pomocą pochylni.Na tarasie zaprojektowano odbudowę budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowego wydarzenia.
W piątek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się mapping - audiowizualny pokaz na Młynach Rothera. Dzięki niemu bydgoszczanie mogli dowiedzieć się, co powstanie w młynach po ich rewitalizacji. Kulminacją piątkowych atrakcji był koncert Doroty Miśkiewicz - wokalistki jazzowej, skrzypaczki, kompozytorki, autorki tekstów piosenek, córki saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza. Z kolei w sobotę i niedzielę bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć młyny od środka.Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. W spichrzu zbożowym miasto zrealizuje projekt „Park kultury”. Na jego realizację uzyskano 15 mln unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakłada on prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne wraz z zakupem niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno – edukacyjnej sprzętu i wyposażenia. Jedna ze stref ma obejmować „Ogrody Wody. Stany Skupienia”. W spichrzu mącznym zrealizowane zostaną inne projekty, które mają między innymi wzmocnić turystyczny potencjał miasta np. ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji. Będzie stanowił zaplecze dla obsługi tramwaju wodnego. Budynek młyna (łączący oba spichrza) będzie pełnił między innymi funkcję klatki schodowej. Zaplanowano w nim umieszczenie wind. Na jego szczycie znajdzie się taras widokowy.Projekt budowlany zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które dostaną się na niego za pomocą pochylni.Na tarasie zaprojektowano odbudowę budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowego wydarzenia. Dariusz Bloch
Udostępnij:
W piątek na Wyspie Młyńskiej odbył się mapping - audiowizualny pokaz na Młynach Rothera. Kulminacją piątkowych atrakcji był koncert Doroty Miśkiewicz - wokalistki jazzowej, skrzypaczki, kompozytorki, autorki tekstów piosenek, córki saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza, który razem z nią zaprezentował się na scenie. Z kolei w sobotę i niedzielę bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć młyny od środka. Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowego wydarzenia.

W piątek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się mapping - audiowizualny pokaz na Młynach Rothera. Dzięki niemu bydgoszczanie mogli dowiedzieć się, co powstanie w młynach po ich rewitalizacji.

Kulminacją piątkowych atrakcji był koncert Doroty Miśkiewicz - wokalistki jazzowej, skrzypaczki, kompozytorki, autorki tekstów piosenek, córki saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza. Z kolei w sobotę i niedzielę bydgoszczanie będą mieli okazję zobaczyć młyny od środka.

Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. W spichrzu zbożowym miasto zrealizuje projekt „Park kultury”. Na jego realizację uzyskano 15 mln unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakłada on prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne wraz z zakupem niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno – edukacyjnej sprzętu i wyposażenia. Jedna ze stref ma obejmować „Ogrody Wody. Stany Skupienia”.

W spichrzu mącznym zrealizowane zostaną inne projekty, które mają między innymi wzmocnić turystyczny potencjał miasta np. ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji. Będzie stanowił zaplecze dla obsługi tramwaju wodnego. Budynek młyna (łączący oba spichrza) będzie pełnił między innymi funkcję klatki schodowej. Zaplanowano w nim umieszczenie wind. Na jego szczycie znajdzie się taras widokowy.

Projekt budowlany zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które dostaną się na niego za pomocą pochylni.

Na tarasie zaprojektowano odbudowę budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowego wydarzenia.

Wideo

Materiał oryginalny: Rozświetlone Młyny Rothera i koncert na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia] - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie