Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza konkurs ROLNICTWO MAM W GENACH – czekamy na zgłoszenia! Pula nagród wynosi 9500 zł

Joanna Wódkiewicz
Joanna Wódkiewicz
Opowiedzcie nam swoje historie. Chodzi o historie pokazujące rodziny, które od lat zajmują się rolnictwem. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

- Rolnictwo to ja mam w genach –

powiedział pan Piotr prowadzący gospodarstwo niedaleko Włocławka. Reprezentuje piąte pokolenie rolników w jego rodzinie. Gospodarstwo prezentuje się bardzo dobrze, chociaż ich rodzina przeżywała lepsze i gorsze okresy – jak to w rolnictwie.

Bo produkcja „pod chmurką” do łatwych nie należy. To nieustanna walka z przeciwnościami losu, od kilku lat np. ze skutkami suszy. Jednak ich siłą są m.in. rodzina, pracowitość i system wartości, które pozwalają im nie tylko przetrwać, ale i rozwijać gospodarstwo.

Jego rodzinna historia była dla nas inspiracją do zorganizowania konkursu: „Rolnictwo mam w genach”. Celem konkursu jest pokazanie historii rodzin, które od lat zajmują się rolnictwem. Wiedza i doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie, tradycja, system wartości - jaki miały wpływ na rolników prowadzących współczesne gospodarstwa?

Uczestnicy konkursu mogą opisywać historie rolniczych rodzin (do 4000 znaków), dokumentować je zdjęciami lub przestawiać w formie wideo (do 3 minut). W konkursie mogą brać udział także uczniowie średnich szkół rolniczych (jeśli są niepełnoletni, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego/opiekuna prawnego).

Do wygrania nawet 5 000 zł!
Laureaci, oprócz dyplomów, otrzymają nagrody pieniężne:
I miejsce - 5000 zł,
II miejsce - 3000 zł,
III miejsce - 1500 zł

Na zgłoszenia czekamy od 18 października do 10 listopada b.r.
Zwycięzców wyłonimy 2 grudnia podczas X Forum Rolniczego Gazety Pomorskiej

Nie czekamy na dzieła literackie czy profesjonalne filmy, ale na prawdziwe, szczere historie.

Konkurs ma charakter otwarty. Kandydatem do udziału w konkursie może być osoba, która ukończyła minimum 16 lat. Mogą to być rolnicy i członkowie ich najbliższej rodziny, domownicy, którzy mieszkają na terenie wydawniczym „Gazety Pomorskiej”.

Kandydatem do udziału w konkursie nie może być osoba negatywnie zweryfikowana przez Kapitułę Konkursu. Przyczyną negatywnej weryfikacji może być powzięcie przez Kapitułę informacji o takiej działalności prowadzonej przez rolnika, która godziłaby w prawo, zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje.

Kandydaci mogą zgłaszać swój udział w konkursie samodzielnie, za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego poniżej

Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w naszym konkursie otrzymają zaproszenie na Forum Rolnicze
REGULAMIN

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska