Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszają prace nad Regionalnym Centrum Wsparcia i Aktywizacji. Rodziny dostaną pomoc

wixad
W toruńskim Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa z wykonawcą robót remontowo-adaptacyjnych. Obejmą one dwa budynki w kompleksie dawnego szpitala psychiatrycznego przy ul. Skłodowskiej-Curie
W toruńskim Urzędzie Marszałkowskim podpisana została umowa z wykonawcą robót remontowo-adaptacyjnych. Obejmą one dwa budynki w kompleksie dawnego szpitala psychiatrycznego przy ul. Skłodowskiej-Curie Szymon Zdziebło KPUM
Projekt Regionalnego Centrum Wsparcia i Aktywizacji w Toruniu nabiera realnych kształtów. Ruszył pierwszy etap realizacji przedsięwzięcia, z którym wiele osób dotkniętych przez niepełnosprawność wiąże nadzieje.

Centrum ma służyć wszystkim mieszkańcom, którzy potrzebują wsparcia przy organizowaniu opieki nad seniorami lub osobami niepełnosprawnymi.

Otwarte 24 godziny

Celem inwestycji jest zapewnienie łatwego dostępu do różnorodnych usług, począwszy od informacji o możliwych źródłach finansowania, aż po konkretne porady dotyczące codziennej opieki i rehabilitacji.

- Potrzeby w tym zakresie są duże – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, który uczestniczył w podpisaniu umowy. - To będzie miejsce, do którego będzie się można zwrócić po diagnozę, profesjonalne doradztwo i szeroko rozumianą rehabilitację. Otwarte 24 godziny na dobę.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu podpisana została umowa z wykonawcą robót remontowo-adaptacyjnych. Obejmą one dwa budynki w kompleksie dawnego szpitala psychiatrycznego przy ul. Skłodowskiej-Curie w Toruniu. Ten etap koncentruje się na budowie bazy lokalowej dla segmentu rehabilitacyjnego, będącej fundamentalną częścią funkcjonowania Centrum.

Będą nawet mieszkania instruktażowe

Dla pacjentów przewidziano nie tylko możliwość rehabilitacji ambulatoryjnej, ale też możliwość uruchomienia turnusów rehabilitacyjnych, z myślą o których powstanie tu zaplecze z miejscami krótkookresowego pobytu.

Regionalne Centrum Wsparcia i Aktywizacji ma być uzupełnieniem istniejącego systemu wsparcia i systemu opieki społecznej. Obiektem troski będą tu osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny, którym świadczona będzie pomoc w trudnych sytuacjach związanych z opieką nad osobami niesamodzielnymi w domu. Wsparcie adresowane ma być również do osób społecznie wykluczonych. - z infolinią, mieszkaniami instruktażowymi, mieszkaniami wspomaganymi, segmentem diagnostyczno-terapeutycznym, modułem warsztatowo-szkoleniowym i zatrudniającą osoby niepełnosprawne spółdzielnią socjalną.

Projekt sfinansowany będzie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Jego koszt to 22 miliony złotych. W tej kwocie 21 mln zł to dotacja. W roli inwestora występuje marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS), wykonawcą robót budowlanych - toruńska firma Dolmar. 

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska