Zobacz wideo: Grypa ptaków w gospodarstwie. Jakie niesie ze sobą ograniczenia?
Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych kosztuje pojedyncza alpaka, jest to zatem większy wydatek, a samo zwierzę ma większe wymagania niż np. kury czy gęsi. Pisklęta kupimy za kilka złotych. Cena jest uzależniona od rasy, a przede wszystkim wieku kupowane zwierzęta. Przykłady cen m.in.
- alpak,
- kóz
- owiec
- kur
- gęsi
- kaczek
- indyków
podajemy w poniższej galerii:
Zasady hodowli zwierząt gospodarskich w Polsce określa ustawa
Trzeba pamiętać, że sprawy prowadzenia hodowli wszystkich gatunków zwierząt zaliczanych w Polsce do gospodarskich reguluje nowa ustawa o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, a od niedawna są nimi również alpaki. (Ustawa z dnia 10 grudnia 2020 r. o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, Dz. U. z 2021 r. poz. 36).
To też może Cię zainteresować
Nowa ustawa reguluje sposób prowadzenia hodowli bydła, świń, owiec, kóz i koni. W ustawie określono także zasady obowiązujące w hodowli pozostałych gatunków zaliczanych w Polsce do zwierząt gospodarskich: drobiu, zwierząt futerkowych, pszczół i jeleniowatych, a także alpak i jedwabników morwowych, które na wniosek hodowców tych zwierząt również zostały zaliczone do zwierząt gospodarskich.
Źródło przykładów ogłoszeń: olx.pl
