www.pomorska.pl/region
Więcej informacji z regionu przeczytasz na stronie www.pomorska.pl/region
Dotacje z przeznaczeniem na zasiłki dla poszkodowanych w wyniku powodzi trafią do następujących gmin: Włocławek, Lubanie, Waganiec, Nieszawa, Raciążek, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Wielka Nieszawka, Solec Kujawski, Świecie, Dragacz, Nowe, Grudziądz, Chełmno, Unisław, Dąbrowa Chełmińska, Zławieś Wielka, Lubicz, Obrowo, Czernikowo, Bobrowniki, Fabianki.
Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego, samorządy gminne podzielą środki między poszkodowanych mieszkańców zgodnie z ustawą o pomocy społecznej.
Sejmik zgodził się na przystąpienie województwa do spółek PKS w Brodnicy, Inowrocławiu, Lipnie i Włocławku. Z propozycją usamorządowienia tych państwowych obecnie przedsiębiorstw przewozowych zwrócił się do władz regionu minister skarbu państwa.
Województwo, które przejmie udziały nieodpłatnie, stanie się jedynym udziałowcem spółek, co pozwoli na pełniejsze kształtowanie publicznego systemu transportu pasażerskiego w Kujawsko-Pomorskiem.
Medale Unitas Durat Cuiaviano-Pomeraniensis przyznane z okazji z okazji 20. rocznicy reaktywowania samorządu terytorialnego w wolnej Polsce otrzymali wybitni samorządowcy z całego województwa: radni i wójtowie gmin wiejskich, radni i prezydenci miast, starostowie i burmistrzowie, radni powiatów, członkowie sejmiku.
Gala Samorządowca, podczas której wręczono odznaczenia, odbyła się 4 czerwca. Radni Stanisław Drozdowski, Stanisław Pawlak, Józef Rogacki i Jan Szopiński, którzy nie mogli być obecni podczas tej uroczystości, odebrali je wczoraj.
Udostępnij