https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Seniorzy wiedzą, jak nie dać się oszukać i do czego jest koperta życia

Opracował Maciej [email protected]
Anna Rimell uczuliła seniorów na to, żeby nie mieszali ze sobą niektórych leków, jeżeli mają one skutecznie działać
Anna Rimell uczuliła seniorów na to, żeby nie mieszali ze sobą niektórych leków, jeżeli mają one skutecznie działać Fot. nadesłane
Stowarzyszenie „Razem dla Świecia” szkoliło seniorów na temat bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Szkolenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu w czwartek. Zrealizowano je w ramach grantu otrzymanego od marszałka na projekt „Starość też radość”.

- Karol Tarkowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przedstawił zagrożenia, z jakimi może spotkać się senior w dzisiejszych czasach i jak temu przeciwdziałać - informuje Dariusz Woźniak ze stowarzyszenia.

Należą do nich: metoda na wnuczka, policjanta, pracownika wodociągów, pracownika GOPS-u, pracownika gazowni, firmy energetycznej a także popularne ostatnio próby wyłudzenia pieniędzy za pomocą bankowości elektronicznej. - Osoby przychodzące do domu z ofertą naprawy zawsze trzeba wylegitymować a także zweryfikować informacje u źródła, dzwoniąc np. do spółdzielni - radzili prowadzący spotkanie.

Anna Rimell, członkini stowarzyszenia, omówiła sprawy związane z lekami: co zrobić, żeby skorzystać z refundacji leków, jak czytać receptę, a także, w jaki sposób zażywać leki, z czym ich nie łączyć, żeby leczenie było skuteczne. Poruszono również temat darmowych leków dla osób po 75-tym roku życia.

Wszyscy uczestnicy trzymali tzw. kopertę życia. To zbiór najważniejszych danych, m.in. kontaktów do osób bliskich czy listy zażywanych leków.

Ratownicy apelują o przechowywanie takiej koperty w lodówce. - Jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępna - apelują na stronie kopertazycia.pl.

Dariusz Woźniak pouczał, jak nie dać się nabrać na tzw. chwilówki.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska