Sevilla - Liverpool. Kolejny puchar Krychowiaka!

Po kapitalnej drugiej połowie Sevilla bije Liverpool w finale Ligi Europy. Hiszpanie ustrzelili hat tricka, a w sumie wygrali te rozgrywki już po raz piąty.

WYNIK: Sevilla - Liverpool 3:1 (0:1), bramki: Gameiro (46.), Coke (64., 70.) - Sturridge (35.).

To były dwa różne mecze. W 1. połowie zachwycał Liverpool. Przeważał, czego udokumentowaniem była fantastyczna bramka Daniela Sturridge’a. Anglicy powinni mieć jeszcze dwa rzuty karne za zagrania ręką rywali we własnym polu karnym (w jednym wypadku Grzegorza Krychowiaka).

Podczas przerwy Unai Emery całkowicie odmienił swój zespół. Nie minęło 20 sekund, a po szybkiej akcji wyrównał Kevin Gameiro. Hiszpanie nacierali i po kolejnych 20 minutach Sevilla już prowadziła po precyzyjnym uderzeniu z linii pola karnego Coke. Liverpool w 2. połowie nie zdołał oddać celnego strzału!

Zobacz bramki: Sevilla - Liverpool: wideo, gole, bramki [Finał Ligi Europy]

Sevilla pierwszym zespołem w historii Pucharu UEFA i Ligi Europejskiej, który sięga po trofeum w trzech kolejnych sezonach. Grzegorz Krychowiak (cały mecz, pewny w grze defensywnej) drugim Polakiem w historii, który dwa razy z rzędu świętuje europejskie laury. Wcześniej dokonał tego przed 30 laty Zbigniew Boniek w Juventusie Turyn.

Tysiące kibiców Sevilli wyległy na ulice miasta, aby świętować triumf w LE.
RUPTLY

A Liverpool? Wielki przegrany, bo w kolejnym sezonie nie zagra w pucharach. Przegrany także Joergen Klopp, który w szóstym swoim finale w trenerskiej karierze został pokonany po raz piąty...