Siatkarki OnlyBio Pałac Bydgoszcz wygrały w Opolu! Jest awans w tabeli [zdjęcia]

zm
UNI Opole - OnlyBio Pałac Bydgoszcz
UNI Opole - OnlyBio Pałac Bydgoszcz Wiktor Gumiński
Siatkarki OnlyBio Pałacu świetnie spisały się w Opolu. Rywalkom oddały tylko seta, do Bydgoszczy przywiozły trzy punkty.

Mecz drużyn z Opola i Bydgoszczy kończył 6. kolejkę Tauron Ligi. Wyżej w tabeli, ale tylko z dwoma punktami przewagi był Pałac. Mecz zapowiadał się na emocjonujący, bo ekipa gospodyń na swoim parkiecie jest groźna, o czym wcześniej przekonał się m.in. Chemik Police (przegrał tam 1:3). Pałacanki z kolei również nieźle weszły w sezon i liczyły na wyjazdowe punkty.

W pierwszym secie opolanki całkowicie zdominowały bydgoską drużynę i choć siatkarki OnlyBio Pałacu goniły wynik, set padł łupem miejscowych. Drugi set przebiegał podobnie, tyle że to bydgoszczanki nadawały tempo. Szybko objęły prowadzenie. Miały już sporą przewagę - 13:5 i... stanęły, "pozwalając" rywalkom wyrównać (13:13)! Uspokoiły grę, znów odskoczyły na kilka punktów i mimo nerwowej końcówki seta wyrównały stan meczu. Pałacanki poszły za ciosem, wygrywając też trzecią odsłonę.
W czwartej partii nie dały już rywalkom odwrócić losów meczu. Przez większą część seta miał czrety, pięć punktów przewagi, a w końcówce zupełnie przejęły inicjatywę i zakończyły spotkanie. Najlepszą zawodniczką meczu została Kinga Różyńska.

Dzięki trzypunktowej wygranej Pałac awansował na czwarte miejsce w tabeli.

UNI Opole - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 1:3
Sety: 25:19, 23:25, 19:25, 16:25

6. kolejka Tauron Ligi: Chemik Police - BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:20), Radomka Radom - PWSZ Tarnów 2:3 (25:22, 25:21, 29:31, 23:25, 13:15), ŁKS Łódź - Developres Rzeszów 3:2 (24:26, 25:13, 25:21, 22:25, 15:11), Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 24:26), Budowlani Łódź - MKS Kalisz 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 30:28).