Siódemka szczęśliwa dla Artego Bydgoszcz [zdjęcia]

(as)
Charity Szczechowiak i Justyna Jeziorna rozegrały bardzo dobry mecz przeciwko gdyniankom. Archiwum
Koszykarki bydgoskiego ekstraklasowca bez większych problemów pokonały Centrum Wzgórze Gdynia, odnosząc siódme kolejne (a właściwie ósme, wliczając unieważniony mecz z ROW) spotkanie w Ford Germaz Ekstraklasie.

Artego - Siódemka Gdynia

Mecz był emocjonujący tylko do przerwy. Goście zaczęli od prowadzenia 4:0, potem gospodynie za sprawą McBride (11 pkt. do przerwy), skutecznej grze Mowlik, Szczechowiak i Morris oraz całkowitej dominacji na tablicach odskoczyły na 15:10, 28:21 i 33:25. Niestety, seria niecelnych rzutów oraz lepsza gra kwartetu Amerykanek i Ziętary sprawiła, że po rzucie Bennett był remis 35:35. W 19. min ta zawodniczka dała CW prowadzenie rzutem wolnym, ale odpowiedź McBride była natychmiastowa (2+1).

Zobacz koniecznie: Po raz 52. wybieramy najpopularniejszego sportowca Kujaw i Pomorza. Każdy może zgłosić swojego kandydata

Po zmianie stron dominowały już wyłącznie gospodynie. Szczechowiak (7/14) i Morris (6/12) nie miały rywalek pod koszami, dobrze spisywała się wszechstronna Szott-Hejmej, a bardzo dobrą zmianę dała Jeziorna (5/6). W 27. min było 52:42, po 30 minutach 63:47, a w 33. min przewaga sięgnęła 20 "oczek" (68:48). Wtedy trener Tomasz Herkt zdjął podstawowe zawodniczki.

Artego Bydgoszcz - Centrum Wzgórze Gdynia 79:63 (20:15, 20:23, 23:9, 16:16
ARTEGO: Szczechowiak 19, 9 zb., Morris 17, 9 zb., McBride 13 (2), 5 zb., 7 as., 5 str., Szott-Hejmej 9, 7 zb., 4 as., Mowlik 5 (1) oraz Jeziorna 10, 7 zb., Gala 2, 5 zb., Tomiałowicz 2, Szybała 2.
CW: Bennett 14, Ziętara 9, 6 zb., Kassing 9, 6 zb., Dixon 6, 6 as., Misiuk 4 oraz Małaszewska 10, 5 zb., 3 as., Rhea 8 (1), Marciniak 3 (1), Śnieżek 0.