Skuteczna Ewelina Czubakowska

Marcin Gołembiewski
Ewelina Czubakowska (druga z lewej, biała opaska na głowie) w dwóch spotkaniach w II lidze strzeliła już cztery gole. Wojciech Alabrudziński
Drugie wygrane w sezonie zanotowały zespoły z Wielgiego i Włocławka. W trzeciej lidze spotkania rozstrzygnęły się w końcówce.

Spotkanie w 2. kolejce II ligi (gr. Wielkopolska) tym razem odbyło się w Lipnie (w. 1 kolejce Mustang grał w Dobrzyniu).

- Od początku uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę - relacjonuje Michał Ziemiński, trener Mustanga. - W 19. min. Dorota Krychowiak trafiła w poprzeczkę. W 27. min. po pięknym podaniu Anity Mać-kiewicz i strzale Eweliny Czu-bakowskiej objęliśmy prowadzenie. Ta sama zawodniczka jeszcze przed przerwą podwyższyła wynik. Był to jej już czwarty gol w tym sezonie.

Zobacz koniecznie: Tyle zarabiają żołnierze, policjanci, prokuratorzy i strażnicy! [stawki]

Rywal zdobył kontaktową bramkę po przerwie, ale zespół z Wielgiego szybko odpowiedział. W samej końcówce Grom strzelił jeszcze drugą bramkę, ale do wyrównania zabrakło już czasu. W 4. kolejce Mustang zagra z Orłem.

Także w III lidze rozegrano 2. kolejkę spotkań. Mecze (trwające 80 minut) naszych zespołów rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce.

Druga wygrana WAP w tym sezonie nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie Start miał optyczną przewagę i zasłużenie prowadził. Włocła-wianki zagrożenie stwarzały po stałych fragmentach gry.

Kluczowym momentem spotkania była sytuacja z 74 min, kiedy to za faul czerwoną kartką (drugą żółtą) ukarana została Patrycja Pączek, zawodniczka Startu. Z rzutu wolnego wyrównała Julia Ku-biak, a na minutę przed końcem meczu wygraną zapewniła Weronika Lewandowska po której strzale piłka jeszcze po rykoszecie zaskoczyła bra-mkarkę z Pruszcza.

W pierwszym ligowym meczu w tym sezonie Viking przegrał u siebie z Tuchola-nką, która na inaugurację wysoko uległa WAP.

Dodajmy iż w ramach rozgrywek Pucharu Polski K-P ZPN Viking przegrał z WAP 0:6 (0:3). Bramki: Oliwia Fron-tczak 3, Magdalena Górska, Julia Jasińska, Aleksandra Pabian. Spotkanie odbyło się w minioną środę w Aleksandrowie Kujawskim. Z rozgrywek wycofał się Mustang i oddał punkty walkowerem zespołowi KS Unifreeze Górzno.

Pozostałe wyniki: GSS Grodzisk - Polonia 0:3, Olimp - Ostrovia 2:3, Olimpia II - Kotwica 1:0. Mecze KKP Cheł-mża - Lechia, Górnicza - Orzeł zostały przełożone.

MUSTANG - GROM 3:2 (2:0)
Bramki: Ewelina Czubakowska 2 (27, 42), Monika Pikos (73) - Martyna Woś (62), Natalia Cicha (89).
MUSTANG: Andrzejewska (46, Mizak) - Jaskuła, A. Żebrowska, Marchlewska, Kwiatkowska (75, Rybczyńska), Czubakowska (87, Kamińska), Szczepaniak, Maćkiewicz, Pikos, Krychowiak (89, Bonowicz), M. Żebrowska.
START - WAP 1:2 (1:0)
Bramki: Natalia Zyś (30) - Julia Kubiak (75), Weronika Lewandowska (79).
WAP: D. Jóźwiak - Klonowska (62, Cypriańska), Michalska, Baszewska, Wiśniewska, Wróblewska (55, Sobierajska), Fijałkowska, Kubiak (80, O. Jóźwiak), Jasińska (55, Olejniczak), Pabian (70, Lewandowska), Górska.
VIKING - TUCHOLANKA 0:2 (0:0)
Bramki: Agnieszka Grzempa (72), Patrycja Sosna (76).
VIKING: Michalska - Białkowska (41, Borowi-cka), Czerwińska, Dąbrowska, Lewandowska, Michalska, Spiechowska, A. Sygit, K. Sygit, Urbańska, Zawół