By ocenić materiał dowodowy, do sprawy powołano m.in. zespół biegłych, który przygotowuje ekspertyzę. Specjaliści badają m.in. zgodność z prawem przeprowadzanych przetargów, procedur medycznych. Pod „lupę” wzięli także rachunkowość i księgowość grudziądzkiej lecznicy.
Potrzeba więcej dokumentów
- Ekspertyza jest w trakcie realizacji. Jednak z uwagi na poziom skomplikowania badanych zagadnień biegli wystąpili o przedłużenie terminu jej wykonania - wyjaśnia prokurator Maciej Załęski.
Aktualnie termin sporządzenia kompleksowej opinii został wyznaczony na koniec lipca. Z kolei termin zakończenia śledztwa w tej sprawie został wyznaczony na 23 kwietnia. - Będziemy występowali do Prokuratury Krajowej o przedłużenie terminu do października - dodaje prokurator Załęski.
CZYTAJ TEŻ:Śledztwo w sprawie szpitala w Grudziądzu przedłużone do kwietnia
Postępowanie, które nadzoruje Prokuratura Krajowa, zostało wszczęte blisko dwa lata temu (maj 2016 r.) po doniesieniach wojewody kujawsko - pomorskiego i firmy wykonującej audyt lecznicy. Śledczy sprawdzają m.in. czy ogromny dług szpitala jest pokłosiem nadużycia uprawnień przez osoby decyzyjne.
"To kolos na glinianych nogach". Eksperci ocenili szpital w Grudziądzu
Postępowanie poszerzone o decyzje związane z SOR-em
Jak się dowiadujemy, Prokuratura Regionalna w Gdańsku włączyła do przedmiotowego śledztwa również zawiadomienie wojewody kujawsko - pomorskiego dotyczące sprawdzenia czy w działaniu dyrekcji szpitala w Grudziądzu, decydującej o realizacji inwestycji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym doszło do uzasadnionego podejrzenia popełnienia czyny zabronionego związanego z naruszeniem zasad gospodarowania majątkiem placówki.