Sokół Mogilno dołączył do Jokera i Pałacu

Mecz o 1. miejsce w turnieju w Świeciu był emocjonujący i trwał ponad dwie godziny. Joker uległ Zrywowi-Volley Iława 2:3. Na zdjęciu atakuje Patrycja Wydmuch, najlepsza zawodniczka świeckiej drużyny. Sławomir Wojciechowski
Trzy drużyny będzie miało nasze województwo w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetek. Dziś szczęśliwy awans uzyskał Sokół Mogilno.

Wczoraj informowaliśmy, że Sokół Mogilno po dwóch porażkach w turnieju 1/8 finału MP w Wałczu ma małe szanse na awans. Jednak dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Sokolanki dzisiaj pokonały Piątkę Olsztyn 3:1. Tylko drugi set nie wyszedł mogilniankom. Pozostałe zakończyły się ich wygraną. Jednak to zwycięstwo nie dawało jeszcze awansu Sokołowi. Drugim warunkiem była porażka gospodyń. Tak się stało. Libero Wałcz uległo Gedanii Gdańsk 1:3. Okazało się, że trzy drużyny mają na koncie po 4 punkty, ale Sokół miał najlepszy bilans setów i to on zajął 2. miejsce.

Wyniki turnieju w Wałczu: Libero Wałcz - Piątka Olsztyn 2:3 (-19, -15, 25, 23, -7), Sokół Mogilno - Gedania Gdańsk 2:3 (-16, -6, 15, 19, -11), Piątka - Gedania 1:3 (- 17, 19, -17, -15), Libero - Sokół 3:2 (-29, 25, -16, 14, 6), Sokół - Piątka 3:1 (17, -15, 23, 18), Gedania - Libero 3:1 (20, -20, 17, 16)
1. Gedania Gdańsk 3 6 9:4
2. Sokół Mogilno 3 4 7:7
3. Libero Wałcz 3 4 6:8
4. Piątka Olsztyn 3 4 5:8

Zabrakło sił

Bardzo emocjonujący był ostatni dzień turnieju w Świeciu. Oba mecze zakończyły się po tie-breakach. Najpierw Osiemnastka Szczecin pokonała Troyana Chmielno 3:2 i zajęła 3. miejsce. Z kolei o 1. miejsce zmierzyli się Joker Świecie i Zryw-Volley Iława. Mecz stał na dobrym poziomie. I miał swoją dramaturgię. Gospodynie przegrały pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych były górą. Partia nr 4 to od początku przewaga iławianek, które ostatecznie wygrywają do 22. Zwycięzcę wyłonił tie-break. Zaczął się on dobrze dla Jokera, który prowadził 4:0 i 11:9. Jednak w końcówce więcej sił zachowały siatkarki z Iławy, które wygrały 5. seta 15:12, a całe spotkanie 3:2. Zryw i Joker już wczoraj zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Wyniki turnieju w Świeciu: Joker Świecie - Troyan Chmielno 3:2 (-16, 19,16,-29, 11) , Zryw-Volley Iława - Osiemnastka Szczecin 3:0 (14, 24, 13), Zryw-Volley - Troyan 3:0 (16, 22, 24), Joker - Osiemnastka 3:1 (16, 16,-19, 16), Osiemnastka - Troyan 3:2, Joker - Zryw-Volley 2:3 (-19, 21, 20, -22,-12)
1. Taboo Club Zryw Volley Iława 3 6 9:2
2. Joker Świecie 3 5 8:6
3. Osiemnastka Szczecin 3 4 4:8
4. Troyan Chmielno 3 3 4:9

Dodajmy, że w ćwierćfinale zagra też Pałac Bydgoszcz, który jako mistrz województwa nie musiał grać w 1/8 finału MP.