SP Zawisza musi się wynieść. "Jedyne możliwe rozwiązanie"

(maz)
Fot. Jarosław Pruss
Zarząd CWZS Zawisza podjął uchwałę o przeniesieniu siedziby Stowarzyszenia Piłkarskiego na obiekty Astorii przy ul. Królowej Jadwigi. - To nie jest najlepsze rozwiązanie, ale w tej chwili jedyne możliwe - przekazali członkowie Zarządu CWZS Zawisza.

Zarząd zabrał głos w sprawie konfliktu między Radosławem Osuchem i jego spółką piłkarską a Stowarzyszeniem Piłkarskim Zawisza i grupą kibiców.

- Konflikt doszedł do stadium, w którym niezbędne są stanowcze decyzje. W przeciwnym wypadku cała sytuacja w bardzo negatywny sposób odbije się na dorobku wszystkich Stowarzyszeń i całego Związku - podkreślił Zarząd CWZS w specjalnym oświadczeniu.

Oto jego treść:

"Tak poważny kryzys dotknął CWZS Zawisza po raz pierwszy od czasu powstania jego struktur w 2005 roku. Unikatowej formuły funkcjonowania klubu wielosekcyjnego zazdrości Bydgoszczy do dziś cała Polska. CWZS Zawisza powstał niemal od zera, bo oprócz tradycji i historii wielkiego WKS, była tylko pusta kasa i zaniedbane obiekty. Przez dekadę udało się wspólnie z władzami miasta oraz współpracą z Wojskowym Zespołem Sportowym stworzyć klub o solidnych podstawach, który po wielu latach pracy u podstaw zaczął osiągać znaczące sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych - dwukrotne zwycięstwo w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, ostatnio wzniesiony piłkarski Puchar Polski , czy medale mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie, wioślarstwie, lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów i strzelectwie. Dodajmy do tego nadzieje olimpijskie i ponad dwa tysiące młodych sportowców na co dzień trenujących w Zawiszy.

W okresie tak znaczących osiągnięć sportowych oraz organizacyjnych, związanych z efektywnym zarządzaniem 4 obiektami sportowymi w Bydgoszczy (Kompleks Sportowy Zawisza, Przystań Bydgoszcz, Obiekty Astoria, Obiekty przy ul. Sielskiej) doszło do konfliktu wewnątrz stabilnych dotąd struktur. Zarząd CWZS Zawisza angażował się w spór wielokrotnie w różnej formie, licząc na to, że oba kluby, jeśli nie współpracując, będą mogły obok siebie egzystować. Okazało się to niemożliwe. Konflikt nadal narasta i dziś Prezydent Miasta powiedział dość. CWZS Zawisza, który do tej pory cieszył się wsparciem i zaufaniem Pana Prezydenta, akceptuje i zrealizuje wolę właściciela obiektu dla dobra funkcjonowania całego Związku, który poza strukturami sportowymi funkcjonuje jako rzetelny podmiot zatrudniający 50 pracowników oraz prowadzący działalność gospodarczą przeznaczoną w całości na realizację zadań statutowych.

W naszym przekonaniu spór pomiędzy dwoma piłkarskimi podmiotami nie jest wynikiem rywalizacji na podłożu sportowym, a jedynie konfliktem osobistym ich działaczy oraz kibiców. Współpraca ponad osobistymi podziałami stała się niemożliwa, gdyż zamiast racjonalnych przesłanek obie strony kierują się skrajnymi emocjami, które w konsekwencji niekorzystnie odbijają się na prowadzonym szkoleniu sportowym młodzieży.

W tej sytuacji Zarząd w dniu 12 maja 2014 r. podjął uchwałę dotyczącą separacji obu podmiotów, których spór w negatywny sposób rzutuje na cały Związek, o czym świadczy między innymi cofnięcie akredytacji, jako Członka Zarządu z ramienia Miasta Bydgoszcz, dla Prezesa Waldemara Keistera. CWZS Zawisza nie może pozwolić sobie na brak pełnego zaufania ze strony Prezydenta Miasta, bo bez niego nie jest w stanie dalej prawidłowo funkcjonować oraz budować marki Zawisza.

Zarząd zdecydował do dnia 16 maja 2014 roku przenieść siedzibę Stowarzyszenia Piłkarskiego na obiekty Astoria przy ul. Królowej Jadwigi., a jednocześnie w przypadku otrzymania pisemnej decyzji Pana Prezydenta, wydanej na podstawie zapisu w aneksie do umowy użyczenia, przenieść szkolenie sportowe na przyszkolne Orliki wyznaczone przez Urząd Miasta. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale w tej chwili jedyne możliwe, aby zachować bezpieczeństwo funkcjonowania całego Związku i wszystkich Stowarzyszeń w nim zrzeszonych.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Specjalista psychiatra
W dniu 14.05.2014 o 15:10, biegły napisał:

 Ani pan, ani prostak, a zwykły psychopata. 

I na to nie ma lekarstwa. Metody skuteczne są niestety jednocześnie nieetyczne.

z
zburzony

Zołza  wiśta wio łatwo powiedzieć z tą wsią jak się było jest i będzie burakiem. Czy ja Ciebie wyrywam z korzeniami z twej wiejskiej grządki i zmuszam do zamieszkania w mieście. Ja jestem z miasta.  Mój ojciec , dziad byli Bydgoszczanami. Ja w tym mieście płacę podatki jak wcześniej napisałem. I właśnie z nich utrzymywane są obiekty sportowa na których trenuje moje dziecko.  Te czasy kiedy twój rodzic biegał z kałachem a dziadek utrwalał socjalistyczną demokrację już się skończyły. Zgadzam si z tobą że klub ma zarabiać . Ma zarabiać a zagarniać. Bo ten klub nic nie robi aby pozyskiwać środki po za wiecznym narzekaniem i szantażowaniem.. Ale c Ci ma tłumaczyć jak Ty nie potrafisz samodzielnie myśleć i powtarzasz co usłyszysz na komendzie

z
zołza

Dzieci na Zawiszę. Komu nie odpowiada niech idzie już teraz na wieś. Klub ma zarabiać a nie kibole rozrabiaki.

 

 

 

W dniu 15.05.2014 o 16:41, zołza napisał:

 

z
zołza
W dniu 14.05.2014 o 18:00, zburzony napisał:

Panie Keister , panie prezesie czy może panie emerycie. Czas na odpoczynek. Jako mieszkaniec Bydgoszczy i podatnik pytam się dlaczego moje dziecko nie może trenować na obiektach Zawiszy. Dlaczego prezydent Bruski wymusza na podatnikach z Bydgoszczy przepisywanie dzieci  i płacenie prywatnej szkółce p. Osucha. Nie chcę by dziecko trenowało w prywatnej szkółce p Osucha. gdzieś prezydent zgubił prawo wyboru które przysługuje obywatelom. Mam prawa w swoim mieście, czy to już jest miasto człowieka z Poznania, płacącego podatki w Poznaniu. To nie jest Pana Bruskiego czy Keistera obiekt tylko nas Bydgoszczan. Masz pan mundurowa emeryturę to odpoczywaj. Pan Bruski i Olszewski zbiorą podziękowania na wyborach. Nie pozwolę sobie, aby ktoś kto zarządza moja współwłasnością miejską za moje podatki walczył ze mną w imię prywatnych interesów p. Osucha. Dołączam do bojkotu kiboli i czekam kiedy p. Osuch opuści nasze miasto. podatki zapłacę za rok 2014 w ościennej gminie np. Osielsku lub Łochowie. Panie Bruski , panie prezydencie jak pan zmusi Bydgoszczan do płacenia podatku w Bydgoszczy jak pana przyjaciel Radosław Osuch dostaje miliony złotych z Bydgoszczy, a podatki płaci w Poznaniu

 

e
ewik
W dniu 14.05.2014 o 18:00, zburzony napisał:

pPppPanie Keister , panie prezesie czy może panie emerycie. Czas na odpoczynek. Jako mieszkaniec Bydgoszczy i podatnik pytam się dlaczego moje dziecko nie może trenować na obiektach Zawiszy. Dlaczego prezydent Bruski wymusza na podatnikach z Bydgoszczy przepisywanie dzieci  i płacenie prywatnej szkółce p. Osucha. Nie chcę by dziecko trenowało w prywatnej szkółce p Osucha. gdzieś prezydent zgubił prawo wyboru które przysługuje obywatelom. Mam prawa w swoim mieście, czy to już jest miasto człowieka z Poznania, płacącego podatki w Poznaniu. To nie jest Pana Bruskiego czy Keistera obiekt tylko nas Bydgoszczan. Masz pan mundurowa emeryturę to odpoczywaj. Pan Bruski i Olszewski zbiorą podziękowania na wyborach. Nie pozwolę sobie, aby ktoś kto zarządza moja współwłasnością miejską za moje podatki walczył ze mną w imię prywatnych interesów p. Osucha. Dołączam do bojkotu kiboli i czekam kiedy p. Osuch opuści nasze miasto. podatki zapłacę za rok 2014 w ościennej gminie np. Osielsku lub Łochowie. Panie Bruski , panie prezydencie jak pan zmusi Bydgoszczan do płacenia podatku w Bydgoszczy jak pana przyjaciel Radosław Osuch dostaje miliony złotych z Bydgoszczy, a podatki płaci w Poznaniu

 

g
gość

Gratuluję odważnej decyzji.Kolejnym krokiem powinno być całkowite odcięcie od finansowania i będzie spoko. Bez ich udzialu Zawisza osiągnął największy sukces w historii. To są argumenty które należy wykorzystać.Jak nie będą mieli kasy to się sami rozwiążą.

s
stary kibic
W dniu 15.05.2014 o 09:46, Gość napisał:

Może w końcu ktoś ujawni umowę sprzedaży akcji Zawiszy Osuchowi? CO ROBIĄ RADNI MIASTA BYDGOSZCZY.? NA co czekają ? Do wyborów jesiennych obecny prezydent może jeszcze wiele  " załatwić". Reelekcji  już nie będzie. Rozumiem ,że teraz Pan Osuch czuje się w BYDGOSZCZY BEZPIECZNY!!!!!!-bo dzieci nie mogą trenować na ZAWISZY. Czy wielu wyznawców Osucha nie czują jak ten pan robi z Was wała?  w wała mieszkańców Bydgoszczy to robili i robią  a raczej robi  SP  i  SKZB - no ale tych cwaniaków już nie mai całe szczęście   dzieci powinny trenować w ZAWISZY  a nie u kiboli  tfu   

 

x
xyx
W dniu 15.05.2014 o 09:46, Gość napisał:

Może w końcu ktoś ujawni umowę sprzedaży akcji Zawiszy Osuchowi? CO ROBIĄ RADNI MIASTA BYDGOSZCZY.? NA co czekają ? Do wyborów jesiennych obecny prezydent może jeszcze wiele  " załatwić". Reelekcji  już nie będzie. Rozumiem ,że teraz Pan Osuch czuje się w BYDGOSZCZY BEZPIECZNY!!!!!!-bo dzieci nie mogą trenować na ZAWISZY. Czy wielu wyznawców Osucha nie czują jak ten pan robi z Was wała?

 


Zejdż na ziemię.

G
Gość

Może w końcu ktoś ujawni umowę sprzedaży akcji Zawiszy Osuchowi? CO ROBIĄ RADNI MIASTA BYDGOSZCZY.? NA co czekają ? Do wyborów jesiennych obecny prezydent może jeszcze wiele  " załatwić". Reelekcji  już nie będzie. Rozumiem ,że teraz Pan Osuch czuje się w BYDGOSZCZY BEZPIECZNY!!!!!!-bo dzieci nie mogą trenować na ZAWISZY. Czy wielu wyznawców Osucha nie czują jak ten pan robi z Was wała?

z
zatroskany
W dniu 14.05.2014 o 21:47, Weteran napisał:

Ludzie na naszych oczach Osuch próbuje przejąć  brakujące mu udziały w Zawiszy S.A..Jesteście śmieszni w tym obrzucaniu się nawzajem błotem.A co zrobicie jak przy Waszej bierności, czy nawet wsparciu przestanie istnieć SP Zawisza i Osuch obejmie wszystkie udziały w klubie. Zmieni statut - wykreśli paragraf 19 pkt 2 (gwarantuje on, że Zawisza musi być Zawiszą i mieć Z w herbie, nie może rozgrywać meczy poza Bydgoszczą  itd. - polecam przeczytać ten paragraf statutu Zawiszy S.A).  Będzie w końcu pełnym właścicielem i sam zdecyduje czy  swój klub z Bydgoszczy pozostawi w Bydgoszczy czy przeniesie do Torunia  czy do Poznania. Wtedy dopiero zacznie się szantaż. Uważnego czytania statutu Zawiszy S.A. i powstrzymajcie się z agresja wobec współmieszkańców, a energie skierujcie na walkę o bydgoskiego Zawiszę byśmy nie jeździli do Torunia oglądać Ekstraklasę

W pełni się zgadzam z Twoją oceną sytuacji. To jest chore, że dzielimy się na jakichś pikników, kiboli i wzajemnie się obrzucamy epitetami. Osuchowi pewnie zależy na przejęciu udziałów. Pewnie chce, aby SP przestało istnieć i wtedy może zrobić, co zechce. Osobiście znam te zastrzeżenia, o których piszesz. Obecnie nie może Zawiszy przenieść do innego miasta. Naprawdę można mieć spore obawy, co do przyszłości. Bo z Osuchem, nigdy nic nie wiadomo, co mu odbije.

W
Weteran

Ludzie na naszych oczach Osuch próbuje przejąć  brakujące mu udziały w Zawiszy S.A..

Jesteście śmieszni w tym obrzucaniu się nawzajem błotem.

A co zrobicie jak przy Waszej bierności, czy nawet wsparciu przestanie istnieć SP Zawisza i Osuch obejmie wszystkie udziały w klubie. Zmieni statut - wykreśli paragraf 19 pkt 2 (gwarantuje on, że Zawisza musi być Zawiszą i mieć Z w herbie, nie może rozgrywać meczy poza Bydgoszczą  itd. - polecam przeczytać ten paragraf statutu Zawiszy S.A).  Będzie w końcu pełnym właścicielem i sam zdecyduje czy  swój klub z Bydgoszczy pozostawi w Bydgoszczy czy przeniesie do Torunia  czy do Poznania. Wtedy dopiero zacznie się szantaż. Uważnego czytania statutu Zawiszy S.A. i powstrzymajcie się z agresja wobec współmieszkańców, a energie skierujcie na walkę o bydgoskiego Zawiszę byśmy nie jeździli do Torunia oglądać Ekstraklasę

b
biegły
W dniu 13.05.2014 o 08:09, Jacek napisał:

Dla ciebie pan - dla prawdziwych (nie sezonowo-wazonowych) cham i prostak.

 


Dla ciebie pan - dla prawdziwych (nie sezonowo-wazonowych) cham i prostak.

Ani pan, ani prostak, a zwykły psychopata.

J
JANUSZ
W dniu 13.05.2014 o 22:12, zołza napisał:

Janusz zmień forum dyskutujemy o piłce a nie komu dać w pysk.

Wy osuchowcy nie dyskutujecie o pilce tylko ublizacie kibolom w necie a na trybunach was nie widac a tym bardziej nie slychac.Chcieliscie miec najlepsze miejsca na stadionie to macie wiec je wypelnijcie zryjcie popkorn a od kiboli sie ODP. ICH Juz na gdanskiej niema pol roku

z
zołza

Janusz zmień forum dyskutujemy o piłce a nie komu dać w pysk.

G
Gość

Jak to jest z tą fakturą na wymianę zamków w drzwiach za 60 tyś zł na Zawiszy???

Dodaj ogłoszenie