Przy ulicy Celulozowej we Włocławku ma powstać sześć budynków mieszkalnych wraz z miejscami parkingowymi oraz terenami zielonymi i placami zabaw dla najmłodszych. Zadanie to zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie mają być wybudowane cztery budynki mieszkalne, w których będzie 288 mieszkań.
Kiedy ta inwestycja będzie zrealizowana? Z informacji, które uzyskaliśmy w spółce Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe wynika, że realizacja planowana jest do 2023 roku. W drugim etapie przewidziane jest oddanie dwóch budynków mieszkalnych, w których powstanie 132 lokali mieszkalnych. Łącznie przy Celulozowej spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe ma wybudować 400 mieszkań.
Radni wyrazili zgodę na dokapitalizowanie spółki
Dopiero w tym roku podjęte zostały ważne dla podjęcia inwestycji uchwały Rady Miasta - zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu miasta Włocławek na br., a także uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019 - 2030.
Radni wyrazili bowiem zgodę na dokapitalizowanie spółki, a to pozwoliło Miejskiemu Budownictwu Mieszkaniowemu na rozpoczęcie prac związanych z procedurą wykonania dokumentacji projektowej dla pierwszego etapu inwestycji, a w późniejszym czasie prac związanych z wyborem wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych. Obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa pierwszego etapu zadania, która wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę pozwoli spółce rozpocząć postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wyłonienie najkorzystniejszej oferty wykonawcy, czyli firmy budowlanej.
Mieszkania mają być wykończone "pod klucz"
Budynki planowane w pierwszym etapie inwestycji mają mieć po 6 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Mieszkania będą wykończone "pod klucz", tj. będą miały wykończone podłogi, sufity, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, okna z parapetami oraz wykończone ściany wewnętrzne dostosowane do rodzaju pomieszczenia (malowane w kolorze białym lub wykończone płytkami ceramicznymi zgodnie z projektem aranżacji wnętrz. Wiadomo też, że projektowane budynki mieszkalne oraz część mieszkań znajdujących się na parterze budynków, będą dostosowane dla niepełnosprawnych, a część z mieszkań będzie przeznaczona dla osób mających problem z samodzielnym poruszaniem się.
W piwnicach przewidziano komórki lokatorskie dla każdego mieszkania oraz pomieszczenie porządkowe i rowerownię. Znajdować się tam będą również pomieszczenia teletechniczne. Centralna część działki przeznaczona będzie na teren rekreacyjny z placem zabaw dla najmłodszych, urządzeniami rekreacyjnymi dla dzieci starszych i siłownią zewnętrzną. Na terenie inwestycji (wokół budynków, placu zabaw, terenów rekreacyjnych i miejsc parkingowych oraz dróg i chodników) planuje się trawniki. Ponadto - nasadzenie nowych drzew. Przewidziane są 289 miejsca parkingowe, w tym siedem miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych.
