Spora strata już od początku. Energa Toruń przegrała z Eneą AZS Politechnika Poznań

Daniel Ludwiński
Grzegorz Olkowski
Mimo gry na własnym boisku Energa Toruń nie sprostała Enei AZS-owi Politechnika Poznań. Przyjezdne miały wyraźną przewagę już po pierwszej kwarcie i zwyciężyły 75:64.

Drużyna z Poznania przed środowym spotkaniem wygrała tylko raz, ale nieprzynosząca wstydu różnica w liczbie punktów zdobytych i straconych (tylko -28 przy -124 u Katarzynek)przypominała, że mecze Akademiczek często są zacięte. W Toruniu emocji do ostatnich sekund jednak nie było - Enea AZS Politechnika szybko osiągnęła sporą zaliczkę.

Warto przeczytać

Przyjezdne rozpoczęły mecz od serii 7:0, a niewiele później prowadziły już 13:2. Pierwsze minuty ustawiły całe spotkanie - wprawdzie Energa próbowała gonić, ale przewaga drużyny z Poznania mimo to była stabilna, a na początku ostatniej kwarty urosła nawet do 20 punktów.

Wprawdzie w czwartej części gry Oumoul Sarr kolejnymi celnymi trafieniami, w tym jednym za trzy, dała jeszcze Katarzynkom sygnał do pogoni za rywalkami, jednak strata Energi była już w tym momencie po prostu zbyt duża, by losy meczu mogły się jeszcze odmienić.

ENERGA TORUŃ - ENEA AZS POLITECHNIKA Poznań 64:75 (14:26, 20:19, 11:16, 19:14)