KH Energa nie dała rady Unii w Oświęcimiu. Ale zdobyła gola...

PB
Hokeiści KH Energi przegrali w Oświęcimiu z Unią 1:3. Jedyny pozytyw jest taki, że zdobyli gola. Na 72 sekund przed końcem meczu...

W pierwszej tercji przewagę miał wicelider tabeli, ale gola zdobył dopiero w 18. minucie. Jego autorem był Wasilij Strelcow. W drugiej części napór gospodarzy jeszcze wzrósł. Byli jednak nieskuteczni albo dobrze reagował w bramce Conrad Molder. Wkońcówce tercji z kolei to torunianie kilkakrotnie zagrozili bramce Roberta Kowalówki, lecz też byli nieskuteczni.

Na początku ostatnich 20 minut sytuację sam na sam zmarnował Dominik Olszewski. Potem jednak wystarczyło zaledwie 12 sekund i było po meczu. Najpierw Teddy Da Costa wykorzystał okres gry w przewadze, a krótko po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Aleksandr Strielcow. Na 72 sekundy przed końcem honorowego gola podczas gry w przewadze zdobył Aleksander Rodionow.

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

1:0 W. Strielcow - A. Strielcow, K. Dziubiński (17:25), 2:0 T. Da Costa (44:42, w przewadze), 3:0 A. Strielcow - W. Strielcow (44:54), 3:1 A. Rodionow - V. Vasjonkin (58:48, w przewadze)

KH Energa:Molder; Szkodienko - Zieliński, Kozłow - Rodionow, Jaworski - Szkrabow, Skólmowski - Wenker; Szabanow - Arrak - Huhdanpaa, Limma - Korczocha - Syty, Vasjonkin - K. Kalinowski - Kogut, M. Kalinowski - Rożkow - Olszewski

GKS Tychy - Ciarko Sanok 2:7 (0:1, 1:2, 1:4)