Sportznami.pl królem amatorów w Bydgoszczy! [zdjęcia]

Tomasz Froehlke
Zespół sportznami.pl po raz pierwszy zdobył mistrzostwo Bydgoskiego Nurtu Basketu Amatorskiego, czyli ligi amatorskiej w Bydgoszczy. Najlepszym zawodnikiem finału został Krzysztof Nowicki.

sportznami.pl - Jack Klub 78:51 (22:17, 15:7, 21:14, 20:13)

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. W zespole Jack Klub 10 punktów zdobyła para Straszewski/Robak. W zespole sportznami.pl samodzielnie 10 punktów zdobył Krzysztof Nowicki, który bardzo dobrze wszedł w mecz trafiając 3 z 4 rzutów z gry oraz 3 z 4 rzutów osobistych.

W II kwarcie nieskuteczna gra (2/12 z gry) oraz 11 strat zawodników Jack Klub sprawiła, że zespół ten przegrywał po pierwszej połowie różnicą 13 punktów. W II połowie niewiele się zmieniło. Zawodnicy sportznami.pl byli skuteczni na połowie przeciwnika, a niemoc strzelecka Jack Klub przekładała się na wynik spotkania.

W IV kwarcie przewaga sportznami.pl wzrosła do 27 punktów i było już wiadomo, która drużyna wygra ten mecz. Najwięcej punktów w zespole sportznami.pl zdobył Krzysztof Nowicki, który został wybrany MVP spotkania, a MVP sezonu regularnego Adam Rydwelski zapisał na swoim koncie 13 punktów, 10 asyst, 6 zbiórek oraz 4 przechwyty.

W spotkaniu o 3. miejsce Okole/Optal Developer pokonali Żaoodpornych 62:57 (14:23, 19:14, 18:12, 11:8).
Początek meczu należał do Żaroodpornych którzy pod koniec I kwarty prowadzili 23:11. Mimo, że w II kwarcie Maciej Maławy zdobył 12 z 19 punktów swojego zespołu to Żaroodporni nadal prowadzili po 20 minutach. W drugiej połowie wspomniany wcześniej Maciej Maławy ponownie wziął na siebie ciężar zdobywania punktów co przełożyło się na wynik spotkania. Najpierw zawodnicy Okole/Optal Developer doprowadzili do remisu, a w samej końcówce spotkania zachowali więcej zimnej krwi i wygrali spotkanie różnicą 5 punktów. W całym spotkaniu Maciej Maławy zdobył 27 punktów i zanotował 19 zbiórek, a Marcin Dłuski także zanotował double-double notując 12 punktów i 13 zbiórek. W przegranym zespole Sebastian Grzesiński zdobył 22 punkty, a Jakub Lorenc 13. 20 zbiórek zanotował Konrad Kopacz, ale to nie wystarczyło, aby wygrać spotkanie. Tym samym Okole/Optal Developer zajął 3 miejsce w sezonie 2016/2017.

W pierwszej lidze najlepsza okazała się ekipa (2) AZS UTP, która pokonała Bohamet 49:47 (14:14 ; 5:9 ; 14:11 ; 16:13). Tym samym AZS UTP awansowała do Ekstra Ligi. po rocznej przerwie. Bohamet ma jeszcze szansę na awans do Extra Ligi. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 rozegra spotkanie barażowe z IQOR Basket Team. Wygrany zespół zagra w Extra Lidze w sezonie 2017/2018.

Trzecie miejsce w I lidze zajęła ekipa Predators, która pokonała Lifocolor SISU Leśne 73:50 (15:24 ; 16:8 ; 23:4 ; 19:14).