Stal Grudziądz uległa Chełmży po tie-breaku [wideo, zdjęcia]

Redakcja
Mecz mógł się podobać kibicom. Grudziądzanie byliby w pełni szczęśliwi, gdyby Stal wygrała to spotkanie z KS Chełmża Maryla Rzeszut
Mecz na szczycie II ligi w Grudziądzu (lidera z wiceliderem, Stalą) wygrała - w tie breaku - drużyna z Chełmży.

STAL GRUDZIĄDZ -KS CHEŁMŻA 2:3
(21:25, 25:27, 25:20, 25:20, 11:15)

SKŁAD STALI: 1. M. Woźniak, 2. B. Kawka, 5. P. Zych, 4.M.Ciemielewski, 3. K. Biernacki, 7. M.Malkiewicz, 9. M. Karolczyk, 10. P. Gabrych, 11. K. Lisowski, 12. A. Kowaczyk, 14. M. Osiak, 18. B. Walendzik, libero: 8. M. Jankowski, 16. J. Rygier.

KS CHEŁMŻA: 1. K. Owczarczyk, 3. R. Nowakowski, 4. K. Zieliński, 5. M. Szczechowicz, 6. W. Kozłowski, 7. D. Gajewski, 9. P. Sieńko, 10. M. Nowicki, 11. D. Kordziński, 12. P.Kierys. Libero: L. Detmer.

Ekipa z Chełmży odrobiła lekcję po porażce w PP ze Stalą i tym razem, w 8. kolejce II ligi, od początku nadawała ton w walce z grudziądzanami. W 2. secie Stal zaczęła się odradzać, ale na przewagi poległa 25:27. W 3. secie gospodarze byli już skuteczniejsi, składne akcje częściej kończyły się zdobyciem punktu, a rywale coraz częściej byli bezradni wobec ataków Stali.
Konsekwentnie, ciężko wypracowywali punkty grudziądzcy siatkarze w 4. secie. Gra była wyrównana, obie drużyny, o zbliżonym potencjale, na zmianę uzyskiwały przewagę. Jednak ekipie Piotra Gabrycha udało się dprowadzić do tie breaku.

Radość w Mniszek Arenie była ogromna. Niesieni dopingiem fanów grudziądzanie, w decydującym, ostatnim secie prowadzili już 10:9, jednak coś się w tj fazie meczu w "machinie" Stali zacięło, a goście stanęli na głowie, by wzmocnić obronę.
Chełmża wygrała w tie-breaku różnicą 4 pkt. Szkoda, bo Stal była o krok od zwycięstwa.

- Za późno weszliśmy w ten mecz. Niekoniecznie dobrze nam się on rozłożył... Uciekł nam początek - komentował Piotr Gabrych, trener Stali Grudziądz. - Mamy co poprawiać w naszej grze, m.in. zagrywke, obronę, rozpracowywanie akcji na skrzydłach. Drużyna z Chełmży w tych elementach miała nad nami lekką przewagę. Wykorzystała to zwłaszcza w końcówce meczu. Musimy wzmocnić defensywę, gdyż rywale zbyt łatwo nas atakują. Wywalczyliśmy w tym meczu tylko punkt, ale w bardzo wyrównanej lidze może nam się on jeszcze bardzo przydać w ostatecznym rozrachunku, na koniec sezonu.

KS Chełmża umocniła się na pozycji lidera II ligi, z dorobkiem 20 pkt, przed Wilkami Wilczyn (16 pkt), zaś Stal Grudziądz po 8 kolejkach straciła pozycję wicelidera i jest na 4. miejscu, z 14 "oczkami".