Stal Grudziądz uległa w swojej hali Stoczniowcowi. Teraz zagra w Gdańsku

Redakcja
Siatkarze Stali Grudziądz musieli uznać wyższość Stoczniowca Gdańsk
Siatkarze Stali Grudziądz musieli uznać wyższość Stoczniowca Gdańsk Maryla Rzeszut
Siatkarze II-ligowej Stali Grudziądz dwa razy ulegli Stoczniowcowi Gdańsk w drugiej fazie play off. Mecze rozegrano w nowej hali sportowej przy SP nr 11 w Grudziądzu.

W pierwszej fazie play off Stal Grudziądz dwukrotnie pokonała Dragona Dobre.

Mecze Stali Grudziądz ze Stoczniowcem Gdańsk w drugiej fazie play off rozegrano w nowej hali sportowej przy SP nr 11 w Mniszku w Grudziądzu. W pierwszym meczu Stal uległa Stoczniowcowi 1:3 (26:28, 22:25, 25:20, 23:25).

Na drugi dzień, w meczu rewanżowym walka była bardziej zacięta a gospodarze mocniej zmobilizowani. Polegli dopiero w tie breaku. Już w 1. secie gdańszczanie zaatakowali z impetem i wygrali go do 14! W kolejnych dwóch drużyna Stali prowadzona przez trenera Piotra Gabrycha rozstrzygnęła na swoją korzyść dwa kolejne sety i prowadziła 2:1. Niestety, Stoczniowiec doprowadził do tie breaka, w którym toczyła się zacięta, wyrównana walka. Goście w końcówce okazali się lepsi.
Stal Grudziądz - Stoczniowiec 2:3 (14:25, 26:24, 25:23, 22:25, 15:17).

Stal Grudziądz zmierzy się z Dragonem Dobre w meczu play off, 7 kwietnia

Kolejny mecz Stal rozegra 28 kwietnia w Gdańsku.

Artego Bydgoszcz w finale, fatalny weekend żużlowców - sportowe podsumowanie weekendy.