Stal Grudziądz wygrała w Nakle 3:1 i znów jest liderem!

Redakcja
Drużyna Stali Grudziądz wygrała mecz w Nakle i odzyskała pozycje lidera swojej grupy Maryla Rzeszut
Podopieczni Piotra Gabrycha, siatkarze Stali Grudziądz wygrali mecz z Trójką w Nakle i wrócili na fotel lidera! Stoczniowiec Gdańsk spadł na 2. miejsce.

TRÓJKA NAKŁO - KS STAL GRUDZIĄDZ 1:3 (8:25, 20:25, 30:28,21:25)

Siatkarze Stali Grudziądz zrównali się dużymi punktami ze Stoczniowcem Gdańsk, ale mają korzystniejszy bilans setów i wrócili na fotel lidera! Rewelacyjnie rozpoczęli mecz w Nakle, od przysłowiowego „wejścia smoka” i wygrania pierwszego seta 25:8, czym wprawili gospodarzy w konsternację.
W 2. secie ekipa Trójki grała nieco skuteczniej, ale i tak poległa z rąk „stalowców” do 10. Dopiero w 3. secie gospodarze toczyli wyrównaną walkę ze Stalą, udało im się go nawet wygrać na przewagi. Jednak grudziądzanie przypilnowali ostatniego, 4. seta i nie dopuścili do tie breaka, w którym różnie bywa.

Grudziądzanie w 10. kolejce II ligi swój mecz wyjazdowy wygrali, ale gdańszczanie polegli, po tie breaku, w Wilczynie i stracili 1. miejsce w tabeli. Stoczniowiec Gdańsk - LUKS Wilki Wilczyn 2:3 (20:25, 25:19, 14:25, 25:23, 13:15).

Stal Grudziądz ograła Trefla w Lęborku. I to do zera!

Porażka Trójki na swoim terenie sprawiła, że nakielska ekipa spadła z 5. miejsca na 6. Wywindował się za to na 5. lokatę UKS OPP Kołobrzeg, który nie miał trudnego zadania, by wygrać na wyjeździe z ostatnia drużyną w tabeli. SPS Dragon Dobre - UKS OPP Kołobrzeg 1:3 (25:18, 14:25, 20:25, 19:25).