Stalex Liga. Euro-Drób Toruń Toruń sięgnął po mistrzostwo

Euro-Drób Toruń od początku był faworytem 7 sezonu Stalex Ligi. Wczoraj to potwierdził sięgając w debiucie w świeckiej halówce po mistrzostwo. Sławomir Wojciechowski
Beniaminek z Torunia okazał się najlepszym zespołem siódmego sezonu Stalex Ligi w Świeciu. Także najwięcej wyróżnień indywidualnych powędrowało do Grodu Kopernika.

Gala finałowa Stalex Ligi w Świeciu (mecze)

Gala finałowa Stalex Ligi, która odbyła się w sobotni wieczór, jak zawsze obfitowała w bogaty program sportowo-artystyczny. Głównym daniem były jednak mecze o brąz i złoto.

Mecz o 3. miejsce: Raf-Mix/Stalwit Kamnel Świecie - SPX FT MDD WSG Bydgoszcz 10:4 (5:1)
Bramki: Patryk Podolski 4, Marcin Wanat 4, Robert Jasik, Radosław Romanowski (Raf-Mix), Grzegorz Trzaskowski, Femi Adenuga, Arkadiusz Nowicki, Radosław Matyśkiewicz (SPX).
Raf-Mix: Bukowski - Wanat, Jasik, Baranowski, Wiśniewski, Romanowski, Podolski.
SPX: Gruszczyński, Hełmniak, Matyśkiewicz, Nowicki, Trzaskowski, Werbski, Zelma, Adenuga.

Obie drużyny zagrały w osłabieniu. Spowodowane ono było tym, iż zaczęły się rozgrywki na trawie. Nie wszyscy zdążyli wrócić z meczów ligowych. Tylko pierwsze 5 minut było wyrównane. Na gola Patryka Podolskiego odpowiedział z rzutu wolnego Grzegorz Trzaskowski. Potem dwie bramki strzelił Marcin Wanat (w tym jedną z rzutu karnego) i Raf-Mix/Stalwit prowadził 3:1. Ku uciesze miejscowych kibiców tuż przed przerwą świecianie zadali jeszcze dwa ciosy (Podolski i Robert Jasik). I po 20 minutach prowadzili 5:1. Zrezygnowani bydgoszczanie w 2. połowie walczyli, ale nadziewali sie na kolejne ciosy rywali. W 33. min. przegrywali już 2:8. Ostatecznie różnica sześciu bramek się utrzymała. Zatem ustępujący mistrz zajął 3. miejsce, a SPX FT MDD WSG Bydgoszcz zasłużyło na miano największego przegranego sezonu, bo wcześniej przegrało też w finale Pucharu Ligi.

Hat-trick Szczepaniaka

Finał: Euro-Drób Toruń - Coco-Studio.pl Bydgoszcz 5:1 (1:1)
Bramki: Patryk Szczepaniak 3, Michał Suchocki, Sebastian Łoś (Euro-Drób), Sylwester Kieper (samobójcza - C).
Euro-Drób: Saja - Kawka, Kieper, Kraska, Kulczewski, Łoś, Ruchlewski, Suchocki, Szczepaniak, Szulencki, Witkowski, Żółkiewski, Dudek.
Coco-Studio.pl: Kowalewski, Trzewicarz - Ejankowski, Jaszczerski, Pa. Kanik, Kłaczański, W. Konwiński, M. Konwiński, Muzykiewicz, Nawrot, Szymański, Wysocki, R. Zużydło, M. Zużydło, Prz. Kanik.

Końcowy wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. W 1. części, mimo optycznej przewagi Euro-Drobiu, to bydgoszczanie byli groźniejsi. Jednak brakowało im w sobotę szczęścia. Dwukrotnie rywali ratował słupek, a raz poprzeczka. Coco-Studio.pl objęło prowadzenie po samobójczym trafieniu Sylwestra Kiepera, który niefortunnie blokował uderzenia Radosława Zużydło. Euro-Drób miał jednak w swoich szeregach Patryka Szczepaniaka i to on przesądził o losach mistrzostwa strzelając trzy gole pod rząd. W 33. min. beniaminek prowadził 3:1. Piłkarze z Bydgoszczy nie mieli innej opcji, jak zagrać z "lotnym bramkarzem". Niestety, już pierwsza akcja skończyła się stratą na rzecz Michała Suchockiego, który strzelił gola z własnej połowy do pustej bramki. Bydgoszczanie walczyli do końca, ale bez powodzenia. Na dodatek w ostatniej minucie stracili piątą bramkę. Strzelanie w siódmym sezonie zakończył Sebastian Łoś.
Po meczu torunianie zaczęli świętowanie mistrzostwa. Byli na to przygotowani, bo założyli specjalnie na tą okazję przygotowane koszulki. Warto dodać, że do Świecia dotarł klub kibica, który mocno dopingował swoją drużynę.

Osobistości górą

Na początku wczorajszej gali odbył się dodatkowy mecz, w którym Osobistości w składzie Euro-Drobiu pokonały Stalex Liga Team w barwach TVP Bydgoszcz 7:4 (4:2). W składzie zwycięskiej drużyny pojawili się m.in. trener FC Toruń Nikola Morozow czy znany polski żużlowiec Jacek Krzyżaniak. Z kolei w reprezentacji Stalex Ligi zagrali wyróżniający się zawodnicy tego sezonu ze świeckich zespołów oraz przedstawiciele sponsorów i TVP Bydgoszcz. Bramki strzelili: Klaudiusz Hirsch 2, Patryk Stasiuk 2, Przemysław Kłaniecki, Nikola Morozow, Maciej Jóźwicki (Osobistości), Grzegorz Sułkowski 2, Patryk Subkowski, Jacek Jaśniewski (SLT).
Na zakończenie przyznano też wyróżnienia indywidualne. Tych najwięcej zgarnęli także zawodnicy Euro-Drobiu Toruń. MVP sezonu został Michał Suchocki, odkryciem Sylwester Kieper, a najlepszym bramkarzem Andrzeja Saja.

Nagrody indywidualne
MVP sezonu - Michał Suchocki (Euro-Drób Toruń).
Odkrycie sezonu - Sylwester Kieper (Euro-Drób Toruń).
Bramkarz sezonu - Andrzej Saja (Euro-Drób Toruń).
Najlepszy technik sezonu - Grzegorz Muzykiewicz (Ultimate Team Bydgoszcz/Coco-Studio.pl Bydgoszcz).
Złoty but - Marcin Janus (Wojownik Wabcz).
Egzekutor sezonu - Jakub Smolny (Wojownik Wabcz).
Król strzelców - Marcin Janus (Wojownik Wabcz).
Najlepszy asystent - Michał Suchocki (Euro-Drób Toruń).
Klasyfikacja kanadyjska - Tomasz Romanowski (Klub Podróżnika/Ikar Jeżewo).
Kolekcjoner MVP meczu - Piotr Kaczkowski (Unisław Team), Michał Suchocki (Euro-Drób Toruń). Marcin Janus (Wojownik Wabcz).
Gol sezonu - Marcin Wanat (Raf-Mix/Stalwit Świecie).
Power Play Team - Wojownik Wabcz, WSD/Twoja Szkoła Grudziądz.