Stalex Liga. Euro-Drób Toruń zdobył superpuchar

Sebastian Łoś strzelił w sobotę  dwa gole
Sebastian Łoś strzelił w sobotę dwa gole Sławomir Wojciechowski
W meczu o Superpuchar Halowej Ligi Piłki Nożnej "Stalex Liga" w Świeciu Euro-Drób Toruń rozgromił Gazetę Pomorską.pl 10:0.
Euro-Drób ToruńDrużyna z Torunia wraz z działaczami

Świecie. Superpuchar Stalex Ligi

Euro-Drób Toruń - Gazeta Pomorska.pl 10:0 (5:0)
Bramki: Michał Suchocki 3, Łukasz Kulczewski 2, Sebastian Łoś 2, Sylwester Kieper, Jakub Szulencki, Mykola Morozow.
Euro-Drób: Romanowski - Kieper, Suchocki, Morozow, Szulencki, Kulczewski, Kraska, Witkowski, Lisiecki, Łoś, Szczepaniak.
Gazeta Pomorska: Tatera, Widziński - Siewiert, Szurgot, Kutka, Laskowski, Teliszewski, Zieliński, Szefka, Dąbrowski.

Meczem tym zainaugurowano ósmy sezon Stalex Ligi. Na przeciw siebie stanęli mistrz Euro-Drób Toruń oraz zdobywca Pucharu Ligi Gazeta Pomorska.pl (dawny Ultimate Team Bydgoszcz). Od początku inicjatywa była po stronie torunian, którzy często strzelali na bramkę Mariusza Tatery. Ten kilka razy uchronił swój zespół od straty gola. Bydgoszczanie, którzy nie zagrali w optymalnym składzie zgłoszonym do rozgrywek, ograniczali się do kontr. Po jednej z nich Dawid Siewiert trafił w poprzeczkę. Worek z bramkami rozwiązał w 8. min. Michał Suchocki. W 15. min. na 2:0 podwyższył Sylwester Kieper. Później w 80 sekund zawodnicy z Grodu Kopernika dołożyli trzy kolejne bramki, które strzelili Jakub Szulencki, Suchocki i Sebastian Łoś. Tuż przed przerwą dwie szanse na gola dla Pomorskiej zmarnował Jakub Szefka.

Po przerwie mistrz Stalex Ligi kontrolował wydarzenia na boisku zadając kolejne ciosy. Do siatki rywali trafiali Łukasz Kulczewski, Mykola Morozow, Łoś, Suchocki i jeszcze raz Kulczewski. Bydgoszczan nie stać było nawet na honorowe trafienie.
Po meczu kapitan zespołu z Torunia Radosław Kraska odebrał z rąk prezesa Vistula-Park Tomasza Kellera superpuchar. Rozgrywki ligowe w Stalex Lidze mają ruszyć w drugi weekend listopada.