Stalex Liga. Faworyci rozdali punkty przed świętami

Piłkarze SPX FT MDD Bydgoszcz (ciemniejsze stroje) jako pierwsi w tym sezonie pokonali Raf-Mix/Stalwit Sławomir Wojciechowski
W niedzielę Stalex Liga w Świeciu grała krótko, ale za to nie zabrakło niespodzianek.
Piotr ŚwietlikPod koniec meczu bramkarz Piotr Świetlik zapędził się pod bramkę SPX, ale gola wyrównującego nie strzelił

Stalex Liga w Świeciu (21 grudnia)

Humory przed świętami popsuli sobie piłkarze Raf-Mix/Stalwit Kamnel Świecie, którzy ponieśli pierwszą porażkę w tej edycji. Ich passę przerwało SPX FT MDD Bydgoszcz. Do przerwy świecianie prowadzili 2:1, ale w drugiej części meczu dwukrotnie dali się zaskoczyć. Najpierw po rzucie rożnym sprytnie uderzył Kamil Graczyk. Z kolei w 38. min. Krzysztof Elsner, mimo asysty Marcina Wanata i Adama Kolmajera, zdołał pokonać Piotra Świetlika zapewniając wygraną bydgoszczanom.

Wyniki - extraliga: Raf-Mix/Stalwit Kamnel Świecie - SPX FT MDD Bydgoszcz 2:3 (2:1) - Dahlke, Mędlewski (RF), Graczyk 2, Elsner (SPX).

Kosztowne 9 sekund

W niedzielę odbyły się również trzy mecze w grupie "A" II ligi. Pierwsze punkty w tym sezonie stracił Chełmża Futsal Team, który zremisował z Klubem Podróżnika/Ikar Jeżewo 5:5. Chełmżanie prowadzili 4:2 i 5:4, ale nie utrzymali prowadzenia. Piątego gola stracili na 9 sekund przed końcem i to po samobójczym strzale.
Kolejne zwycięstwo odniosła ekipa Gazety Pomorskiej.pl, która wysoko ograła ZSM Menedżer 10:2. Do przerwy wcale się nie zapowiadało na taki wynik. Był remis 2:2. Bydgoszczanie rozstrzelali się dopiero w drugich 20 minutach. Ostatnie cztery bramki strzelili grając w przewadze. Najpierw żółtą kartkę otrzymał Bartosz Wróbel. A później czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Karol Wyrąbkiewicz, który złapał piłkę poza obrębem pola karnego.
Od zwycięstwa 2. rundę zaczął Akropol/Coffein Team, który skromnie pokonał POL-HEM 2:1. To był mecz, który akropolowcy mogli wygrać wyżej, ale mogli też zremisować, bo niewykorzystane sytuacje w końcówce mogły się zemścić.

Wyniki - II liga "A": Akropol/Coffein Team - POL-HEM 2:1 (2:1) - Gorczyca 1, Subkowski 1 (A), Marciniak 1 (PH).

Gazeta Pomorska.pl - ZSM Menedżer 10:2 (2:2) -Teliszewski 3, Szefka 2, Kutka 1, A. Wiśniewski 1, Siewert 1, Szczęsny 1, Wolski 1 (GP), Kęska, Gackowski (ZSM).

Chełmża Futsal Team - Klub Podróżnika/Ikar Jeżewo 5:5 (2:1) - Zielniewski 2, Dejewski 1, Ditmann 1, Ciesielski 1 (Ch), Kowalikowski 2, Romanowski 1, Kuna (samobójcza), Ditmann (samobójcza - KP/Ikar).

1. Pomorska.pl 2 6 16-7
2. Chełmża Futsal Team 2 4 9-6
3. Akropol/Coffein 1 3 2-1
4. KP/Ikar Jeżewo 1 1 5-5
5. POL-HEM 2 0 6-8
6. ZSM Menedżer 2 0 3-14

Stalex Liga zagra jeszcze w tym roku. W poświąteczny weekend zaplanowanych jest aż 17 spotkań, w tym trzy w hali sportowej w Jeżewie (niedziela).