Stalex Liga. Gazeta Pomorska.pl za burtą Pucharu Ligi

Piłkarze z Bydgoszczy po porażce z Unisław Team  teraz muszą liczyć na szczęście w losowaniu "lucky losera"
Piłkarze z Bydgoszczy po porażce z Unisław Team teraz muszą liczyć na szczęście w losowaniu "lucky losera" Sławomir Wojciechowski
W czwartek poznaliśmy 14 zespół, który awansował do 2. rundy Pucharu Ligi rozgrywanego w ramach ósmego sezonu Stalex Ligi w Świeciu. Jest nim Unisław Team PBDI.

W 14 meczu 1. rundy Pucharu Ligi Gazeta Pomorska.pl Bydgoszcz przegrała z Unisław Team PBDI 1:2 (0:0). Obie drużyny nie zagrały w optymalnych składach. W bramce bydgoszczan zabrakło bramkarza Mariusza Tatery. Z kolei unisławianie dotarli do Świecia w zaledwie sześcioosobowym składzie.
Pierwsza połowa to wzajemne badanie sił. Po przerwie pierwszy cios zadał zespół z Unisławia za sprawą Marcina Janusa, który wykorzystał podanie Rafała Szatkowskiego. Na 2:0 podwyższył później Szatkowski. Bydgoszczanie zdołali odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem Piotra Szurgota, choć bramkowych okazji mieli więcej. Jednak na ich drodze stanął dobrze dysponowany bramkarz Mikołaj Wojciechowski.

Zatem obrońca Pucharu Ligi znalazł się za burtą. Pomorska.pl (dawniej Ultimate Team) może jednak jeszcze wrócić do rozgrywek. Przypomnijmy, że zgłosiło się do nich 30 drużyn. Zatem po 1. rundzie na placu boju zostanie 15 ekip. Szesnastą będzie jeden z przegranych, a o wszystkim zdecyduje losowanie. Przypomnijmy, że pod uwagę w nim nie będzie brana Wozownia, która mecz inaugurującej fazy oddała walkowerem.

Ostatni 15 mecz 1. rundy między Grestą Świecie a Unikatem Water Osiek odbędzie się w najbliższą środę.