Poziom Wisły oraz jej kujawskich dopływów jest niski. Mało wody jest także w Łobżonce, dopływie Noteci. Stany średnie notowane są na Brdzie, Drwęcy, Osie oraz dolnym odcinku Wdy. Bardzo dużo wody płynie górną i środkową Wdą oraz Notecią na odcinku od Łabiszyna aż do centrum powiatu chodzieskiego (Wielkopolska).
To też może Cię zainteresować
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o suszy hydrologicznej zwłaszcza w północno wschodniej i wschodniej Polsce, ale także na Kujawach w zlewni rzeki Tążyny (lewym dopływie Wisły) i rzeki Mień w środkowej części ziemi dobrzyńskiej (prawy dopływ Wisły). W przypadku Tążyny susza trwa od 3 lipca, zaś rzeki Mień od 8 sierpnia.
Susza hydrologiczna doskwiera także terenom w zlewni kujawskiego fragmentu rzeki Wełny (od 25 lipca), a także całej zlewni aż do ujścia do Warty w Obornikach.
Ta niezwykła górna Wda
Jak wspomnieliśmy - dużo wody jest w górnej Wdzie i w jej dopływach. To popularne szlaki kajakowe, na które często wyprawiają się bydgoscy wodniacy. Ich bazą jest Stanica Wodna PTTK Wdzydze Kiszewskie ze słynni domkami na kurzej stopce i tawerną, które zbudowano w połowie lat 50. XX wieku.
Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć z ostatniej wyprawy w miniony weekend...
