Zobacz wideo: Ceny mieszkań w regionie poszły mocno w górę.
Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały w urzędzie marszałkowskim w Toruniu już po raz dwudziesty. Ze względu na pandemię wręczono je w plenerze, w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Miło nam poinformować, że wśród laureatów nie zabrakło reprezentantów powiatu nakielskiego. To głównie samorządy: gmina Szubin i Starostwo Powiatowe w Nakle, a także lokalna firma i stowarzyszenie.
Rozsławiają region Pomorza i Kujaw
-Najlepsi z najlepszych, twórczy, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie i zaangażowani w lokalne inicjatywy – mówił na gali o laureatach marszałek Piotr Całbecki. -Tegoroczna liczba wyróżnionych świadczy o aktywności naszego województwa, pokazuje kim jesteśmy silni – podkreślał.
- Macie państwo pasję, kreatywność, pomysłowość – chwaliła gości Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku województwa.
To Cię może również zainteresować
Wzorem lat ubiegłych tegoroczne nagrody przyznane zostały w kilku dziedzinach. W kategorii „fundusze unijne” nagrodzono m.in. powiat nakielski – za realizację projektu: Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku. To kolejna nagroda za ten projekt dla Starostwa Powiatowego w Nakle. W ub. r. przedsięwzięcie znalazło uznanie w konkursie na „Modernizację Roku”. Za utworzenie centrum w podnakielskiej miejscowości powiat otrzymał wyróżnienie w kategorii: integracja międzypokoleniowa i opieka społeczna.
Stare szkoły w Paterku i Niedźwiadach po metamorfozie
W ramach tego projektu stara, nieczynna od lat szkoła w Paterku przeszła kapitalną metamorfozę. Przebudowana i rozbudowana pełni dziś rolę nowoczesnej placówki, która służy m.in. seniorom z powiatu nakielskiego. Budowla ma ciekawą architekturę. Wszyscy, którzy znali to miejsce przed rozpoczęciem prac doceniają skalę zmian. Zaskoczyły one niejednego.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Także w murach zlikwidowanej przed laty szkoły w Niedźwiadach otwarto jesienią ub.r., przy wydatnym wsparciu Unii Europejskiej, nowoczesne Centrum Astronomiczno-Kulturalno-Dydaktyczne. To projekt zrealizowany wspólnie przez gminę Szubin i pasjonatów z Pałucko-Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno-Ekologicznego. Po wybudowaniu jeszcze jednego pawilonu obserwacyjnego będzie to największe obserwatorium w Polsce. Przedsięwzięcie to także doceniono w Toruniu. Twórcy otrzymali wyróżnienie w kategorii: „innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miasta i obszarów wiejskich”.
Pionierskie badania w rolnictwie
Kolejne wyróżnienie, tym razem w kategorii: „rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich” trafiło do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Lechpol - za organizację i prowadzenie konsorcjum Moja Soja. Chodzi o pionierskie prace badawczo-rozwojowe nad uprawą soi niemodyfikowanej genetycznie. Firma działa w gminie Szubin. Gratulujemy sukcesu!
Zobacz zdjęcia z gali wręczania nagród i zdjęcia inwestycji w Paterku i Niedźwiadach
