Strzelanina" na Glinkach i kolejny pogrom Artego Bydgoszcz [zdjęcia]

(as)
Julie McBride (z prawej) była najskuteczniejszą zawodniczką Artego w meczu z Widzewem. Paweł Skraba
Po raz drugi w ciągu czterech dni bydgoskie koszykarki pokonały łódzki Widzew różnicą co najmniej 40 punktów. Tym razem w Ford Germaz Ekstraklasie.

Artego - Widzew Łódź

W środę w Łodzi ograły Widzew 91:51 w Pucharze Polski, w sobotę w hali na Glinkach wygrały różnicą 41 "oczek". Mecz obfitował w punkty (169 - 88 rzutów za 2, 45 za 3!), szybkie akcje, ale także bardzo przeciętną obronę. Artego przy minimum zaangażowania bardzo łatwo wypracowało przewagę, bo rywalki z taką grą nadają się co najwyżej do I ligi...

Pierwsza kwarta to popis McBride (14 pkt.), w 2. odsłonie wspierały ją Szott-Hejmej (wszystkie 10 pkt. do przerwy), Morris (9), a dobrą zmianę z ławki dała Tomiałowicz (5). W zespole gości honor ratowały Kopczyk, Modelska i Pawlak, ale i tak przy skuteczności 56-30% i przewadze na tablicach gospodynie odskoczyły na 50:28.

W 2. połowie wreszcie zaczęła trafiać Szczechowiak (19 pkt., w sumie 8/16), która fatalnie pudłowała przez 2 kwarty (1/8). Swoje 10 z 12 pkt., w tym 2 razy z dystansu, zdobyła Mowlik, w 3. kwarcie dorzucała się jeszcze McBride (potem odpoczywała), ale gospodynie słabo broniły, stąd gra była wyrównana. W 4. odsłonie łodzianki straciły jednak siły, a bydgoskie rezerwowe (dobre akcje Gali i Kuras) lepiej broniły, były skuteczne w ataku i wypracowały przewagę blisko 40 pkt. "Setkę" rzutem z dystansu w 37. minucie przekroczyła Szczechowiak, a wynik 9. "trójką" (z 20 rzutów) ustaliła Kuras.

Tak wysoka wygrana to efekt skuteczności (58-41%), dominacji na tablicach (42-26), szczególnie atakowanej (14-7), mniejszej (choć aż 19) liczbie strat i bardziej zespołowej grze (21-16 w asystach).

Już w środę mecz w Krakowie z Wisłą. Zespół trenera Tomasza Herkta musi zagrać tam zdecydowanie lepiej, jeśli myśli o udanym rewanżu za jedyną w tym sezonie porażkę (u siebie).

Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 105:64 (25:14, 25:14, 27:22, 28:14)
ARTEGO: McBride 26 (3), 8 as., 5 zb., 3 prz., Szczechowiak 21 (1), 11 zb., Mowlik 12 (2), 3 prz., Szott-Hejmej 10, Morris 9, 6 zb. oraz Tomiałowicz 9 (1), 5 as., Gala 7 (1), 4 zb., Kuras 7 (1), 3 as., Jeziorna 4, Szybała 0.
WIDZEW: Tondel 13, Jankowska 12, 7 zb., Pawlak 10 (2), Kopczyk 7 (1), Chomicka 3 (1) oraz Bednarczyk 8 (2), Modelska 5 (1), Rzeźnik 3 (1), 5 as., 4 prz., Dziwińska 3, Dziwulska 0.