https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studiuj i poleć. Wyższa Szkoła Środowiska zaprasza na bezpłatne kursy

mc
Według specjalistów, zawody związane z lotnictwem mają przyszłość. Czy samoloty opanują stewardesy z Bydgoszczy?
Według specjalistów, zawody związane z lotnictwem mają przyszłość. Czy samoloty opanują stewardesy z Bydgoszczy? Fot. Z Archiwum Wyższej Szkoły Środowiska
Marzysz o lataniu? A może fascynuje cię praca w wieży kontroli lotów. Wyższa Szkoła Środowiska organizuje dla osób bezrobotnych bezpłatny kurs obsługi lotniska.

A może po prostu chcesz zostać stewardesą? Nabór na bezpłatny kurs trwa do 31 marca.

Uczelnia postarała się o dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na rozbudowanie kierunku studiów lotnictwo i kosmonautyka. I przy tej okazji postanowiła zorganizować darmowe szkolenia dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Pierwsze zajęcia ruszają w kwietniu, a ich uczestnicy do połowy sierpnia będą szlifować zdobyte umiejętności podczas praktyk na bydgoskim lotnisku.

Kierunek z gwarancją zatrudnienia?

Czy studenci kosmonautyki mogą liczyć na zdobycie pracy w wyuczonym zawodzie? To pytanie należy chyba pozostawić otwartym.

Natomiast, jeśli wierzyć specjalistom, to ciekawe zawodowe perspektywy rysują się przed potencjalnymi uczestnikami nowego, bezpłatnego kursu w bydgoskiej uczelni:

- Ostatnio zauważalny jest rozwój lotnisk regionalnych. Są one dobrym i przyszłościowym pracodawcą - mówi Piotr Święcicki z Wyższej Szkoły Środowiska. - Przy tworzeniu kursu obsługi naziemnej lotniska wzięliśmy pod uwagę badania, które przeprowadziła Politechnika Śląska. Wynika z nich, iż w ciągu najbliższych 3-4 lat będzie potrzeba ok. 20 tys.

Dla bezrobotnych

Uczestnicy kursu nauczą się obsługi pasażerów, bagażu i m.in. obsługi lotnictwa ogólnego. Będą również uczestniczyć w warsztatach psychologii oraz interpersonalnych.

- Ofertę kierujemy do bezrobotnych w wieku do 25 lat. Chcemy też przyciągnąć osoby z miejscowości liczących do 25 tys. mieszkańców - tłumaczy Święcicki.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
elka47
Wlasnie.. powinniscie bardziej uwazac co wypisujecie.
m
młody_bezrobotny
Artykuł jest nieprecyzyjny. Można zeń odnieść złudne wrażenie, iż oferta darmowego kursu jest dostępna dla wszystkich chętnych osób bezrobotnych w wieku do 25 lat, szczególnie (a nie tylko!) osoby z małych miejscowości. Tymczasem prawda jest taka, że adresatem tej promocji są tylko i wyłącznie mieszkańcy miejscowości do 25 tys. mieszkańców. Z kolei, jeśli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy, nawet bardzo niezamożnym to masz prawo ubiegać się jedynie o miejsce komercyjne za ponad 1000 zł.

Swoją drogą uważam, że unijna biurokracja ponownie w tym przypadku się pomyliła. Po co stawiać tego typu ograniczenia? Przypuszczam, iż chodzi o to, że osoby z mniejszych miejscowości mają w domyśle mniej perspektyw. Co jest jednak bzdurą, bowiem można mieszkać w bogatym Łochowie, czy Maksymilianowie i ubiegać się o darmowe miejsce, tymczasem będąc bezrobotnym bydgoszczaninem, żyjącym z rodzicami utrzymującymi się na zasiłku natrafia się na biurokratyczną ścianę, tylko i wyłącznie dlatego, że jest się zameldowanym w naszym wielkim mieście. Moim skromnym zdaniem jest to jawna dyskryminacja (w tym przypadku mieszkańców dużych miast), rzekomo tak sprzeczna z podstawowymi założeniami EFS. Ludzi nie powinno się dzielić ze względu na miejsce zamieszkania, tylko podług ich wewnętrzego popędu do nauki.

Proszę autorów o dokładniejsze opisywanie tego typu ofert, dzięki temu można zaoszczędzić wielu osobom złudnych nadzei.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska