Sukces podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Freestyle w Bydgoszczy, który odbył się kilka dni temu w Bydgoszczy! - Możemy być dumni z reprezentantów naszej placówki - mówi Arkadiusz Świerski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
ZOBACZ: Tyle zarabiają Polacy za granicą [STAWKI]
W kategorii breakdance solo w grupie wiekowej do 11 roku życia lipnowianie wytańczyli komplet medali. Pierwsze miejsce zajął Radosław Chassa, drugie - Bartosz Ziółkowski zaś trzecie - Bartosz Zawidzki. W grupie uczestników od 12 do 15 lat również były najwyższe noty i medale: złoto dla Dominika Kwiatkowskiego, srebro dla Łukasza Nowińskiego oraz Dawida Krygiera.
Instruktorem break dance w MCK jest Kamil Kostrzewski.
Na zajęcia uczęszcza około 35 osób podzielonych na grupy wiekowe. Młodzież poznaje teorię tańca oraz podstawy gimnastyki. Uczy się dyscypliny i systematyczności poprzez zabawę muzyką.
