https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świecić przed autem

Tekst I Fot. Marietta Chojnacka
Maluchy z zerówek i pierwszoklasiści  zaskoczyli, bo znali odpowiedzi na wszystkie  pytania Arkadiusza Pozorskiego
Maluchy z zerówek i pierwszoklasiści zaskoczyli, bo znali odpowiedzi na wszystkie pytania Arkadiusza Pozorskiego
W czwartek dzielnicowi z Sępólna dali się poznać z najlepszej strony. Nie upominali, nie karali, a rozdawali prezenty.

Najpierw jednak najodważniejsze dzieci z zerówek i pierwszoklasiści ze wszystkich szkół podstawowych gminy Sępólno musiały odpowiedzieć na pytania Arkadiusza Pozorskiego, zastępcy naczelnika sekcji prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie. Gdy okazało się, że wszystkie maluchy wiedzą, że na deskorolce nie wolno jeździć po ulicy, a wsiadanie z obcym do samochodu jest zakazane, to musiały być prezenty dla wszystkich.

Nie tylko najmłodsi dostali nagrody. Komendant Dariusz Łosin wręczał paczki zwycięzcom konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły".

Dopiero potem były dla wszystkich uczniów szkół podstawowych opaski odblaskowe. Sala domu kultury w Sępólnie aż trzeszczała w szwach, tyle było dzieci, więc dzielnicowi Aleksandra Bratz, Roman Połeć, Krzysztof Prasał i Maciej Żuchliński musieli szukać pomocy u wychowawców.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska