Harlem Shake
Harlem Shake
Taniec ten narodził się w nowojorskim Harlemie w 1981 roku. Wymyślił go amerykański koszykarz Al B. Popularność zaczął zyskiwać w 2001 roku. Od tego czasu powieliły go setki grup, w tym norweska armia, pływacy, studenci. Klip trwa zaledwie 31 sekund.
Odkąd zapanowała moda na Harlem Shake, organizuje go szereg formacji, w tym bardzo poważne, jak norweska armia albo amerykański uniwersytet. Przede wszystkim chodzi o zabawę, ale też o rywalizację i promocję.
Każdy Harlem Shake powstaje według podobnego schematu: najpierw jedna osoba (najlepiej w masce) trzęsie się w rytm muzyki wśród ludzi pochłoniętych swoimi sprawami, a w 15 sekundzie utworu dołączają do niej wszyscy, wyposażeni w nietypowe eksponaty, czasem przebrani, rozebrani albo stojący na głowie.
Przeczytaj również: Młodzież z Grudziądza i bydgoski tramwaj w Rumunii na filmach z nowym hitem internetu - Harlem Shake! [wideo]
Swoją cegiełkę do światowej mody włożyła młodzież ze Świecia i okolic: Agata Sejkowska, Kamila Łońska-Kępa, Jan Nowaczewski, Jakub Sejkowski, Justyna Jagielska, Łukasz Wietrzykowski, Marcin Wietrzykowski, Bartosz Machaj, Mateusz Belt, Magdalena Kowalczyk, Ania Wodzyńska i Maciej Żagiel. Postawili na historię.
Ułatwił im to Mirosław Sejkowski z Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, bo pomógł w nakręceniu klipa w murach świeckiej twierdzy. - Młodzież mogła skorzystać ze zgromadzonych w niej eksponatów. Do tego wymyślili też Batmana, jako nawiązanie do nietoperzy mieszkających na zamku. W mojej ocenie, wyszło super - opowiada Mirosław Sejkowski.
Klip pod nazwą "Harlem Shake Świecie" trafił na Youtube w sobotę i natychmiast zyskał grono sympatyków. W dwa dni obejrzało go blisko 2200 osób. Z powodzeniem promuje go także bydgoski portal Enjoy Bydgoszcz. - Mam nadzieję, że oglądalność będzie rosła. Byłaby to miła nagroda dla młodzieży i sympatyczna promocja dla Świecia - zauważa Mirosław Sejkowski.
Czytaj e-wydanie »