Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Rydzyka stawia na nowe kierunki - ekonomię i pielęgniarstwo

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
W roku akademickim 2019/2020 Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu chce uruchomić dwa nowe kierunki - ekonomię i pielęgniarstwo.
W roku akademickim 2019/2020 Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu chce uruchomić dwa nowe kierunki - ekonomię i pielęgniarstwo. Grzegorz Olkowski
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu chce kształcić przyszłych ekonomów i pielęgniarki. Nowe kierunki są w fazie przygotowań. Szkoła chce uruchomić je od października.

Oferta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z każdym rokiem akademickim wzbogaca się o nowe kierunki. W przyszłym roku szkolnym, uczelnia związana z o. Tadeuszem Rydzykiem, chce uruchomić dwa nowe kierunki – ekonomię i pielęgniarstwo.

Dwa nowe kierunki

Informacje na temat przygotowań do uruchomienia nowych kierunków kształcenia przekazała w sobotę (1 czerwca) na antenie radia Maryja dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu. - Mamy nadzieję, że w przyszłym roku oferta dydaktyczna uczelni wzbogaci się o dwa nowe kierunki, tj. ekonomię i pielęgniarstwo. W tej chwili dokumenty są złożone i przechodzą tzw. proces akredytacji przez Polską Komisję Akredytacyjną, ale mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie będą znane wyniki akredytacji – mówiła dr Dorota Żuchowska na antenie Radia Maryja.

Więcej wiadomości z Torunia na: >> www.pomorska.pl/torun <<

Na ekonomii studenci mają być kształceni na dwóch specjalnościach: nowej ekonomii sektora publicznego i narodowej polityki społeczno-ekonomicznej. Jak podkreśla dziekan uczelni, szkoła stawia nie tylko na kształcenie teoretyczne przyszłych ekonomów, lecz także na praktykę i konkretne przygotowanie do wykonywania zawodu.

Czekają na akredytacje

W planach jest także kształcenie przyszłych pielęgniarek, jedynie w trybie stacjonarnym. Utworzenie tego kierunku wymaga jednak znacznie więcej formalności, niż wspomnianej ekonomii. - Pielęgniarstwo to studia bardzo ściśle określone przez standardy kształcenia. One podlegają nie tylko ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej, ale też ocenie specjalnej komisji, która jest przy Ministerstwie Zdrowia, więc uczelnia musi przejść pozytywnie te dwie akredytacje, żeby ten kierunek prowadzić – zaznaczyła dr Żuchowska na antenie Radia Maryja.

Zobacz wideo: Tadeusz Rydzyk o filmie Kler.

Normy etyczne

W programie studiów pielęgniarskich znaleźć mają się m.in. przedmioty związane z psychiatrią, neurologią czy chirurgią oraz zajęcia dotyczące komunikacji z pacjentem. W tej materii szkoła planuje współpracować z wykładowcami, którzy sami są praktykami i mają wieloletnie doświadczenie w komunikacji z pacjentami.

Poza teorią, na pielęgniarstwie ma być także dużo zajęć praktycznych w specjalnie przygotowanych pracowniach oraz placówkach leczniczych. Duży nacisk uczelnia chce położyć na etyczne aspekty zawodu pielęgniarki. - Na tym by nam najbardziej zależało, żeby osoby były przygotowane także pod kątem etycznym do pełnienia swojego bardzo trudnego zawodu – podkreślała dr Dorota Żuchowska.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska