Szóste zwycięstwo i Final Four dla Energi Toruń!

zakończyła mecz z dorobkiem 16 pkt, 7 zbiórek i 3 bloków.
zakończyła mecz z dorobkiem 16 pkt, 7 zbiórek i 3 bloków. Lech Kamiński
Awans był przesądzony, ale walka o zwycięstwo w meczu trwała do końca. Ostatecznie Energa nadal jest niepokonana w Pucharze Polski, a przed sobą ma już tylko Final Four.

Przeczytaj także: Polscy laskarze wygrali drugi mecz w Indiach

Energa Toruń - Tęcza Leszno 69:68 (17:13, 18:26, 15:9, 19:20)
ENERGA: Page 27, Sepulveda 12 (1), Tłumak 8, Metcalf 2, Idczak 2 oraz Mitchell 16, Wylie 2, Urbaniak 0.
TĘCZA: Gala 16 (2), Grabowska 15 (1), Freeman 13 (1), Chomicka 6 (2), Urbaniak 2 oraz Bednarczyk 14 (4), Kubicka 2.

Torunianki dopiero pod koniec trzeciej kwarty zdołały dopędzić rywalki. Największa w tym zasługa Julie Page. Brytyjka, ustawiona tym razem jako klasyczna środkowa, nie miała sobie równych pod koszami. Po trzech kwartach na jej koncie było 23 punkty i 12 zbiórek. To dzięki niej Energa wyraźnie dominowała pod tablicami (48:24 w zbiórkach). W ostatnich minutach Brytyjka jeszcze dołożyła dwa kosze i przesądziła o zwycięstwie Energi, choć jeszcze w 38 minucie był remis 63:63.

Final Four Pucharu Polski zaplanowano na 3 i 4 marca w Krakowie. Energa w półfinale zagra z Lotosem Gdynia, w drugim Wisła Can Pack z CCC Polkowice.