Sztangiści Startu Grudziądz w mistrzostwach Polski w Nowej Rudzie

Maryla Rzeszut
Jakub Polewka (MKS Start Grudziądz) w mistrzostwach Polski juniorów  zajął 5. miejsce, w kategorii + 105 kg.
Jakub Polewka (MKS Start Grudziądz) w mistrzostwach Polski juniorów zajął 5. miejsce, w kategorii + 105 kg. Nadesłane/MKS Start Grudziądz
W pierwszej dziesiątce mistrzostw Polski juniorów, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowej Rudzie, uplasowało się trzech sztangistów MKS Start Grudziądz. Jakub Polewka był piąty, Igor Żulewski ósmy, a Krystian Szymański dziewiąty.

Na pomoście w Nowej Rudzie młodzi ciężarowcy Startu Grudziądz rywalizowali w mistrzostwach Polski juniorów - w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Spośród grudziądzkich zawodników najlepsze miejsce wywalczył w kategorii + 105 kg Jakub Polewka, który zajął 5. miejsce.
Także w wadze +105 Igor Żulewski zajął 8. miejsce, natomiast w kategorii 69 kg Krystian Szymański był 9, a Damian Wolszlager 17.
Filip Zygmunt w kategorii wagowej 85 kg uplasował się na 12 miejscu.

Sztangiści MKS Start walczą w ekstralidze na pomoście w Grudziądzu

Trener młodych ciężarowców Startu Grudziądz, Mariusz Sułecki ocenia występ zawodników jako dobry. Zważywszy, że w tym sporcie dochodzi się do wyniku ciężką, żmudną pracą, wkładaną przez wiele lat , a grudziądzcy zawodnicy jeszcze nie mają zbyt dużego stażu treningowego. Ale, jak widać, są na dobrej drodze.

- Zapraszamy młodych, silnych ludzi rocznika 2003-2004, którzy chcą się sprawdzić w podnoszeniu ciężarów. Siłownia Starty przy ul Konarskiego 36 w Grudziądzu czeka - zachęca Kazimierz Kiczyński, prezes MKS Start Grudziądz.