https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ta noc będzie wyjątkowa! Noc Muzeów 2015 [program interaktywny]

Joanna Pluta
Zwiedzających w Muzeum Okręgowym nigdy nie brakuje - tak było poprzednio. Każdego roku z oferty muzeów w Bydgoszczy tej wyjątkowej nocy korzysta około 30 tysięcy zwiedzających.
Zwiedzających w Muzeum Okręgowym nigdy nie brakuje - tak było poprzednio. Każdego roku z oferty muzeów w Bydgoszczy tej wyjątkowej nocy korzysta około 30 tysięcy zwiedzających. Jarosław Pruss
Zapowiada się całkiem nieźle. Bydgoszczanie, którzy w sobotę będą w mieście, mają do wyboru kilkadziesiąt propozycji w kilkunastu miejscach.

Choć niektóre propozycje każdego roku się powtarzają, muzealnicy dbają o to, by zawsze w ich ofercie pojawiały się jakieś nowości. Nic dziwnego - na co dzień ciężko do muzeów przyciągnąć tłumy - dlaczego?

Myślę, że powodów jest kilka. Po pierwsze bilety, za które trzeba zapłacić. Nie są to duże sumy, ale z drugiej strony na pewno łatwiej zrobić sobie wycieczkę po muzeach, jeżeli nie trzeba za to płacić. Poza tym zdaje się, że Europejska Noc Muzeów to przede wszystkim okazja do tego, żeby wyjść wieczorem z domu, spotkać się ze znajomymi i spędzić czas inaczej niż zwykle.

Szkoda tylko, że nadal, choć od lat o to apelujemy, województwo nie chce połączyć sił i zorganizować na przykład transportu po muzeach w regionie. Z Bydgoszczy do Torunia przynajmniej. No cóż, może w końcu kiedyś się uda.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska