Tak Maksymilian Pawełczak został wicemistrzem świata. Mamy zdjęcia z Malilli!

Maksymilian Pawełczak ze srebrnym medalem SGP 3
Maksymilian Pawełczak ze srebrnym medalem SGP 3 Jarosław Pabijan
Maksymilian Pawełczak z bydgoskiej Polonii wicemistrzem świata do lat 16. Medal wywalczył podczas turnieju finałowego Speedway Grand Prix 3. Mamy dla Was zdjęcia - zobaczcie wielką radość bydgoszczanina na podium.

Maksymilian Pawełczak z bydgoskiej Polonii wicemistrzem świata do lat 16. Medal wywalczył podczas turnieju finałowego Speedway Grand Prix 3 w Mallilli. 14-letni bydgoszczanin tylko o punkt przegrał z reprezentantem gospodarzy Rasmusem Karlssonem. Mamy dla Was zdjęcia prosto ze Szwecji - zobaczcie wielką radość bydgoszczanina na podium!

Maksymilian Pawełczak z Polonii Bydgoszcz wicemistrzem SGP 3

Maksymilian Pawełczak był o włos o złota, praktycznie zadecydował o tym jego pierwszy wyścig, w którym przegrał z późniejszym triumfatorem turnieju. Od trzeciej serii młody bydgoszczanin był już poza zasięgiem rywali. Szanse na poprawienie tego wyniku będzie miał jednak jeszcze w kolejnym sezonie.

Maksymilian Pawełczak: - Dałem z siebie wszystko. W moim pierwszym biegu pojechałem na motocyklu, który uważałem za lepszy. Potem zmieniliśmy motocykl, ustawienia i udało mi się zdobyć wystarczającą liczbę punktów, aby stanąć tutaj na podium. To była dla mnie długa podróż. Liczyłem, że stanę na podium i zdobędę złoty medal, ale tego dnia lepszy był Rasmus. Na razie pozostaję w klasie 250cc, więc może do zobaczenia w przyszłym roku.