Przykręcanie kaloryferów to dobry pomysł, o tyle całkowite ich zakręcenie może się źle skończyć. Regulaminy spółdzielni mieszkaniowych na ogół określają minimalną temperaturę, jaką należy utrzymywać w lokalach. Jeśli spółdzielnia wykryje zbyt niskie – jej zdaniem – zużycie ciepła w lokalu, może np. doliczyć karę do kolejnego rachunku za ciepło. Jak podaje innpoland.pl, pewna oszczędna mieszkanka Gdańska zapłaciła w taki sposób 500 zł grzywny.
Dlaczego zbytnie oszczędzanie na ogrzewaniu jest karane? Jak wyjaśniają spółdzielnie, chodzi o to, że wychłodzone mieszkanie „zasysa” ciepło z sąsiednich lokali.
Takie są zasady w spółdzielniach mieszkaniowych - lista
Każda spółdzielnia mieszkaniowa może samodzielnie określić minimalną dopuszczalną temperaturę w lokalach. Praktyka pokazuje, że najczęściej jest to 16 stopni Celsjusza. Warto więc zajrzeć do regulaminu swojej wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej i sprawdzić, jak ta kwestia wygląda w naszym budynku. W poniższej galerii prezentujemy najpopularniejsze zasady z regulaminów spółdzielni mieszkaniowych - zobaczcie!
