https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tańszy węgiel po sezonie. Kupują opał teraz, aby zaoszczędzić!

tik
Tańszy węgiel po sezonie. Kupują opał teraz, aby zaoszczędzić!Zawsze na wiosnę były spore obniżki, jednak kopalnie tym razem nie zeszły tak z ceny
Tańszy węgiel po sezonie. Kupują opał teraz, aby zaoszczędzić!Zawsze na wiosnę były spore obniżki, jednak kopalnie tym razem nie zeszły tak z ceny sxc
- W zeszłym tygodniu przywieźli nam trzy tony węgla kostki - mówi Marcin Karczewski z Bydgoszczy. - Zapłaciliśmy o 100 złotych mniej niż jakbyśmy go wzięli w styczniu.

- Zazwyczaj kupujemy cztery-pięć ton w lipcu - dodaje  pan Marcin. - Tym razem jednak wzięliśmy go mniej. Zima była łagodniejsza, zostało jeszcze sporo z poprzedniego sezonu. Z nowego zakupu jesteśmy bardzo zadowoleni. Trafił na majowe upały. Jednak trud wrzucenia go w takie ciepło opłacił się. Grudki węgla były lżejsze, bo suche i nie pooblepiane miałem.

Ruszają po węgiel do składów, bo taniej
- Zainteresowanie w składach opału powoli zaczyna rosnąć - przekonuje Jacek Frankowski__z Węglokoks-Bis w Toruniu. - Mamy stałych klientów, którzy kupują opał po sezonie.

Skąd takie ożywienie? - Za każdym razem, jesienią i zimą ceny idą w górę, latem lekko spadają - tłumaczy Frankowski. - Stąd warto uzupełniać zapasy teraz. To spora oszczędność i dodatkowo nie ma w punktach takiego tłoku.

- Węgiel jest tańszy - potwierdza Aleksandra Wesołowska, właścicielka składu „Płomyk” w Modzerowie pod Włocławkiem.

Za jego tonę w naszym regionie zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet stu złotych mniej niż zimą.

- Na przykład tona polskiego orzecha kosztuje 60 złotych taniej niż w styczniu - dodaje Wesołowska.  - Wyjątkiem są ekogroszek i miał, które pozostają w cenach zimowych.

W niektórych punktach miał jest nawet droższy niż w sezonie grzewczym.

Będzie drożej, kopalnie nie chcą obniżać
Co roku po sezonie grzewczym ceny spadają. Jednak, jak powiedzieli nasi rozmówcy, tym razem nie ma tak dużych spadków, jak w latach poprzednich.

- Węgiel stale drożeje, z roku na rok za tonę płacimy więcej - dodaje Frankowski.

- Zawsze na wiosnę były spore obniżki, jednak kopalnie tym razem nie zeszły tak z ceny - przyznaje Marcin Jałoszyński, właściciel składu opału w Inowrocławiu. - Jeśli są obniżki to bardzo drobne, których klient nie zauważy.

- Kopalnie obniżyły je minimalnie - uzupełnia szefowa  „Płomyka” z Modzerowa. - Teraz idą w górę. Nie ma co spodziewać się obniżek. Im bliżej sezonu grzewczego, tym będzie drożej.

Co więc robić? - Warto kupić węgiel teraz, gdy w składach są jeszcze te tańsze zapasy - przekonuje Wesołowska.

Czy to koniec wyprzedaży?
- Drobne obniżki będą - dodaje szef punktu w Inowrocławiu. - Latem z węgla zrobi się miał. Sprzedawcy będą więc wyprzedawać opał, by nie trzymać go za długo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
jeśli chodzi o dobrej jakości wegiel dostaniecie w tym składzie Sobianek, i workowany i luzem, dowóz na terenie całego kraju. Ale to pewny skład
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska