Spis treści
- Będziemy gościć około 130 wystawców z kraju i z zagranicy, nawet z Pakistanu - mówi Mariusz Jabłoński, prezes zarządu DLG AgroFood - spółki, która jest organizatorem targów FERMA. - Powierzchnia wystawy będzie taka jak w ubiegłym roku, ale największe maszyny będą stały na placu, przed budynkiem targów.
Bogata oferta na wystawie i dyskusje o biogazowniach
Organizatorzy tej trzydniowej imprezy (23-25 lutego) zapewniają, że na wystawie będzie można zobaczyć bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt - począwszy od genetyki, poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz.
- Niezwykle istotnym elementem tego wydarzenia jest konferencja naukowo-techniczna – podkreśla prezes Jabłoński. - Zapraszamy m.in. na II Szczyt Biogazu i Biometanu, który przygotowujemy wspólnie z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego. Postaramy się przybliżyć hodowcom możliwości, rozwiązania, korzyści i problemy związane z posiadaniem biogazowni przy własnym gospodarstwie. Wielu rolników jest zainteresowanych biogazowniami, ale często boją się w nie zainwestować. Dlatego zaprosiliśmy ekspertów oraz właścicieli już istniejących instalacji, by opowiedzieli o swoich doświadczeniach.
Ilość czy jakość? Nie tylko o wieprzowinie
A już pierwszego dnia targów, dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie, poprowadzi panel dyskusyjny, którego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie: "Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny?" Będzie mowa nawet o zmieniających się upodobaniach kulinarnych konsumentów wieprzowiny i o tym, jaki to ma wpływ na opłacalność produkcji trzody chlewnej.
23 lutego odbędzie się także Forum Drobiarskie. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz poruszy najaktualniejsze problemy branży m.in. dotyczące jej ochrony przed atakami pseudoekologów. Tego samego dnia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie wraz z Instytutem Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu, zapraszają na wykłady dotyczące zdrowia i dobrostanu bydła, świń i drobiu.
Nauka z regionu oraz o zmianach w branży mleczarskiej
- Politechnika Bydgoska przygotowała dwudniowy cykl prelekcji pod hasłem "Nauka z regionu" – informuje prezes Jabłoński. - Pierwszego dnia pojawią się tematy związane z produkcją roślinną, a w sobotę prelegenci skupią się na produkcji zwierzęcej.
To też może Cię zainteresować
Z kolei 24 lutego Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zaprosi do dyskusji w ramach spotkania pt. "Branża mleczarska ludziom i środowisku". Będzie mowa o zmianach zachodzących w gospodarstwach mlecznych, o wymaganiach konsumentów, metanie i niskoemisyjnym żywieniu przeżuwaczy, a nawet o mleku A2A2, które stało się hitem w zachodniej części Europy.
Kto się wcześniej zarejestruje, wejdzie za darmo
- Bezpłatny bilet wstępu na targi otrzyma osoba, która zarejestruje się i wypełni formularz dostępny na naszej stronie internetowej - dodaje Mariusz Jabłoński. - Kto tego nie zrobi, może kupić bilet w kasie.
Normalny bilet kosztuje 30 zł, ulgowy - 15 zł.
Szczegóły na stronie: www.targiferma.com.pl
