Targowy rok dla gospodarzy rozpocznie się od wydarzenia odbywającego się co 2 lata, będzie to Polagra-Premiery 2020 w Poznaniu. Podczas Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY kluzowa jest promocja polskich producentów i usług rolniczych oraz ułatwienie nawiązania kontaktów z zagranicznymi i krajowymi kontrahentami. Potrwają od 17 do 19 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Terminy wybranych targów rolniczych w 2020 roku (w skrócie)
- 17-19 stycznia 2020 - Polagra-Premiery w Poznaniu na MTP
- 31 stycznia - 2 lutego 2020 Centralne Targi Rolnicze
- 8-9 lutego 2020 Mazurskie Agro Show
- 14-16 lutego 2020 Targi Ferma w Łodzi
- 29 lutego - 1 marca 2020 AGRO-PARK w Lublinie
- 13-15 marca 2020 Targi AGROTECH w Kielcach
- 23-24 maja 2020 Zielone Agro Show w Ułężu
- 6-7 czerwca - 29. Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt w Lubaniu (woj. pomorskie)
- 20-21 czerwca Targi Agro-Tech w Minikowie (woj. kujawsko-pomorskie)
- 20-21 czerwca 27. Żuławskie Targi Rolne, 21. Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Stare Pole (woj. pomorskie)
- 17-20 września 2020 AGRO SHOW targi w Bednarach
Centralne Targi Rolnicze 2020 w Nadarzynie
Przełom stycznia i lutego będzie należał do Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy. W Ptak Warsaw Expo - tak nazywa się obiekt, w którym wystawa jest organizowana - spotkamy się 31 stycznia - 2 lutego 2020. Poprzednią edycję targów odwiedziło 29 tysięcy osób.
Organizatorzy tworzą tu salon techniki rolniczej, salon usług specjalistycznych oraz salon środków do produkcji rolniczej. Kolejne sektory to salon narzędzi i części zamiennych, salon start-up, a także salon techniki leśnej. Zostaną tu wręczone nagrody - Złoty Żuraw Rolnictwa, będą konferencje i premiery produktowe.
Mazurskie Agro Show 2020 - targi w Ostródzie
W lutym od kilku lat Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przygotowuje Mazurskie Agro Show. W Expo Mazury Ostróda tym razem setki maszyn będzie można zobaczyć 8 i 9 lutego 2020 r. Podczas poprzedniej odsłony wystawy zaprezentowało się 236 firm, z których ofertą miało okazję zapoznać się 42 tys. zwiedzających.
Myślę, że spokojnie możemy powiedzieć, że jest to także rozpoczęcie sezonu dla tysięcy rolników, którzy przyjeżdżają na tą imprezę - komentował minioną edycje Mazurskiego Agro Show Michał Spaczyński z PIGMiUR. - Z roku na rok widzimy jak wystawa się rozwija. Cieszymy się, że jest tak dobrze przyjmowana przez przedsiębiorców z regionu i rolników z tej części kraju. W tym roku mieliśmy znaczenie więcej zgłoszeń na wystawę niż jest powierzchni do zagospodarowania.
W lutym zaplanowano także targi Ferma, które są skierowane do producentów bydła, trzody chlewnej i drobiu. 14-16 lutego w Łodzi.

Wiosną i latem ośrodki doradztwa rolniczego organizują szereg wystaw ogrodniczych, pszczelarskich, kwiatowych i tych ściśle rolniczych - maszynowych oraz wystaw rolniczych. Wśród nich znajdzie się XLIII edycja Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH 2020 w Minikowie oraz XXI Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.
Jesienią jest kolejna okazja, by wybrać się do Ostródy - na targi hodowlane Zagroda.
Szersze informacje o powyższych i innych targach rolniczych będziemy zamieszczać na naszej stronie w kolejnych tygodniach.
__________________________________________
Agro Pomorska, odcinek 79, Forum Rolnicze 2019
