Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To już siódmy "Wieczór pod lipą" w Kłóbce. Zabrzmi muzyka od Chopina do Brodwayu

OPRAC.:
Karol Poliński
Karol Poliński
Wojciech Alabrudziński
W sobotę, 2 lipca 2022 r., w Kłóbce będzie koncert pod hasłem "Od Chopina do Brodwayu". To siódme już spotkanie z cyklu "Wieczór pod lipą", organizowane na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce.

W sobotę, 2 lipca 2022 r., warto wybrać sie do Kłóbki, w gm. Lubień Kujawski, na koncert pod hasłem "Od Chopina do Brodwayu". To będzie siódme spotkanie z cyklu "Wieczór pod lipą", organizowane na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce.

Wspólnym mianownikim jest muzyka Chopina

W koncercie, który rozpocznie się o godz. 17, wystąpią sopranistka Anna Niemiec-Mościcka i pianista Jacek Szczepański. Ze względu na miejsce, wspólnym mianownikiem dotychczasowych koncertów jest muzyka Fryderyka Chopina. Tym razem jego utwory zostaną wplecione w program obejmujący również kompozycje Franciszka Schuberta, Ignacego Paderewskiego, a także przeboje z operetek i musicali. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w nowo otwartym, zabytkowym spichlerzu dworskim w Kłóbce. Wstęp 15 zł.

Program koncertu

Franciszek Schubert:

  • Impromptu As-dur op.90
  • Pieśń "Standchen" (Serenada)
  • Pieśń "Die Forelle" (Pstrąg)

Fryderyk Chopin:

  • Mazurki op. 41
  • Pieśń "Życzenie"
  • Pieśń "Piosnka Litewska"

Ignacy Jan Paderewski:

  • Pieśń "Gdy ostatnia róża zwiędła"
  • Nokturn op. 16 nr 4

Sebastian Yradier - "La Paloma"
Jerzy Petersburski - "Tango Milonga"
Leonard Bernstein - z "West side story"

  • Somewhere
  • Tonight

Wykonawcy

Anna Niemiec-Mościcka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i Podyplomowe Studium Wokalistyki. Jest laureatką kilku nagród na ogólnopolskich konkursach wokalnych, w tym i.in nagrody specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie. Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także z Capellą Thoruniensis i Cameratą Vladislavia. Od 2019 pracuje w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Prowadzi działalność koncertową z repertuarem operowym, operetkowym, musicalowym i pieśniarskim.
Jacek Szczepański ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii w Bydgoszczy. Obecnie jest wykładowcą w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz nauczycielem i akompaniatorem w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Poza działalnością pedagogiczną, Jacek Szczepański realizuje swoje pasje muzyczne przez aktywność koncertową jako solista i kameralista. W 2017 r., wraz Ewą Witczak (wiolonczela) i Małgorzatą Będkowską (flet) zajął I miejsce w kategorii kameralistyka na V Międzynarodowym Konkursie Pedagogów Muzyki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska