Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne od dawna pragnie pomóc osobom, które chciałyby rozpocząć poszukiwanie korzeni swojej rodziny. W związku z tym zaprasza wszystkich chętnych na zebranie, które jest otwartym spotkaniem dla osób w każdym wieku i z różnym przygotowaniem. Jedyny warunek to gotowość do żmudnej, ale satysfakcjonującej pracy podczas odkrywania tajemnic własnej genealogii.
Otwarta część spotkania odbędzie się w sobotę, 6 grudnia 2008 r. o godz. 13.00 w sali Hotelu "Gromada" przy ul. Żeglarskiej 10/14. Członkowie Towarzystwa podzielą się swoimi doświadczeniami i zachęcą wszystkich obecnych do poszukiwań korzeni rodzinnych. Osoby, które pojawią się na spotkaniu, mogą powiększyć grono tropicieli przeszłości.
Wśród omawianych podczas spotkania tematów znajdą się: wskazanie źródeł pozyskiwania danych o naszych przodkach, pomysły na genealogiczne prezenty gwiazdkowe lub na inne okazje, poszukiwanie ofiar I i II wojny światowej - ogólnopolska baza danych tworzona przez Towarzystwa Genealogiczne.
Warto przypomnieć, że celem Towarzystwa jest ułatwienie poszukiwań przez współpracę i wzajemną pomoc członków towarzystwa, a także dzielenie się swoimi osiągnięciami. Do głównych jego celów należy propagowanie i upowszechnianie genealogii, inicjowanie i koordynowanie badania w tym zakresie.
Wśród członków Towarzystwa są zarówno zaawansowani poszukiwacze, jak i osoby, które dopiero zaczynają przygodę z poszukiwaniem historii własnych rodzin.
Wstęp na spotkanie wolny.